Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu

(+ video) Chevrolet přivezl do LA koncept ostřejšího pick-upu Colorado. Má uzávěrky diferenciálů, větší světlou výšku a nový diesel Duramax.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu

20.11.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Chevrolet přivezl do LA koncept ostřejšího pick-upu Colorado. Má uzávěrky diferenciálů, větší světlou výšku a nový diesel Duramax.

Stánek Chevroletu na právě probíhajícím losangeleském autosalonu hostí také koncept pick-upu Colorado, který oživuje označení ZR2, původně vzniklé v první půlce 90. let. Jak je vidno už z obrázků, toto Colorado má být sporťákem pro místa, kde na asfalt nenarazíte. Jde tedy o něco na způsob Fordu F-150 SVT Raptor, třebaže je Colorado o něco menší.

A také pod kapotou nemá osmiválec, nýbrž zbrusu nový dieselový čtyřválec Duramax o objemu 2,8 litru, který nabízí 183 koní a 502 Nm. Má turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek, které podle tiskové zprávy zajišťuje rovnoměrný výkon v celém spektru otáček. Motor také dostal vyvažovací hřídel pro hladší chod. Přenos síly na kola má na starost šestistupňový automat.

Podstatné změny se na Coloradu ZR2 odehrály zejména na podvozku. Vůz dostal lepší tlumiče značky King, má o 5 cm větší světlou výšku a také ochranné plechy na podvozku. Přední i zadní nárazník jsou pozměněné, čímž tvůrci dosáhli o něco lepších nájezdových úhlů ve srovnání s produkčním Coloradem Z71 a v předním nárazníku je schovaný naviják. Vůz je celkem asi o 10 cm širší než v současnosti nabízené varianty.

Změny v interiéru nevidíme, ale údajně nejsou velké. Sedadla, koberečky a přístrojový štít dostaly logo ZR2 a kromě toho v interiéru přibyly ukazatele náklonu jak příčného, tak i podélného. Hlavně tu ale jsou přepínače ovládající naviják či uzamykající diferenciály. Z71, ze kterého ZR2 do jisté míry vychází, má jen vzadu automatickou uzávěrku. ZR2 má naopak řidičem ovládané uzávěrky předního i zadního diferenciálu.

Je to jen koncept, ale doufejme, že zatím. Co ve výrobě bude určitě, je 2,8litrový diesel Duramax - ten přijde na trh v druhé půlce příštího roku. Colorado ZR2 jako celek však vypadá velmi zajímavě a také by mohlo být skutečně schopné v terénu. Zda zvládne jet jakkoliv rychle po jakémkoliv povrchu tak jako Raptor, zatím říkat nechceme, ale podle Fordu nová F-150 ostrou verzi nedostane, takže prostor na trhu pro něco takového by být mohl.


Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 1 - chevy colorado zr2 concept 01Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 2 - chevy colorado zr2 concept 02Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 3 - chevy colorado zr2 concept 03Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 4 - chevy colorado zr2 concept 04Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 5 - chevy colorado zr2 concept 05Chevrolet Colorado ZR2 Concept: nový diesel a více schopností v terénu - 6 - chevy colorado zr2 concept 06
Chevrolet Colorado ZR2 je zatím jen koncept. Doufejme, že se dostane i do produkce

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek