Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají

Blíží se doba, kdy na bohatství bude pohlíženo s nebývalým despektem. V takové chvíli se více než kdy bude hodit přepychová věc, která ostatním zmizí z očí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají

4.4.2020 | Mirek Mazal

Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají

/

Blíží se doba, kdy na bohatství bude pohlíženo s nebývalým despektem. V takové chvíli se více než kdy bude hodit přepychová věc, která ostatním zmizí z očí.

Světově nejznámější kouzelník David Copperfield dokázal zinscenovat zmizení monumentální Sochy svobody, nicméně ani on se nikdy nepokusil učinit neviditelnou plovoucí jachtu. Fakticky samozřejmě nelze nechat rozplynout žádnou památku ani jakékoliv pohybující předměty, nechat některé věci splynout s okolím ale technicky možné je. Přesně to je myšlenka stojící za novou superjachtou z pera designérky Anny Borly.

Tato Italka nechce suplovat nezapomenutelné iluze Davida Copperfielda, její ideou je stvoření utajeného luxusního plavidla zvaného příznačně Hide. Českým překladem anglického slovíčka hide dostáváme význam „schovat (se), skrýt (se), ukrýt (se)“, což je primární účel navrženého konceptu plovoucího přepychu.

Hlavní specifikum je jednoduché - pomocí zrcadlových ploch exteriéru se má samotná jachta skrýt před zraky kohokoli v dohledu. „Hide se chce prolínat s okolím,“ ujasnila Borla. Interiéry „neviditelného” plavidla z recyklovaných materiálů jsou dimenzovány pro 10 náročných hostů přebývajících v prvotřídních kajutách. Majitel lodi by měl mít své soukromí v apartmánu s balkóny, privátní koupelnou, knihovnou a lobby. Sekce pro VIP pojmou osm návštěvníků a stejný počet dospělých obsazuje obsluha lodi či služebnictvo ubytované v podpalubí.

Koncept padesátimetrové lodi počítá i s venkovním bazénem, několika opalovacími zónami, otevřenými stolováním na palubě, plážovým klubem, tělocvičnou a samozřejmě garáží plnou vodního vybavení pro dlouhé chvíle. Autorka vymýšlela rozložení palubních částí s vědomím dodržování soukromí a jedním z důležitých podmínek byla šetrnost superjachty vůči přírodě.

Kromě recyklovaného vybavení zelenou notu ctí hybridní pohonný systém spárovaný s velkými lithiovými bateriemi a solárními články umístěnými na střeše kormidelny. Čisté hladké linie trupu slibují menší odpor obtékající vody i aerodynamického proudění vzduchu okolo designového cvičení Hide. Člověk se může ptát, kdo si zrovna v dnešní době něco takového nechá postavit, ale bohatí lidé nevymřeli a nevymřou, jen budou u okolí ještě o trochu méně populární než dříve. Nebýt viděn tak může přijít vhod více než jindy.


Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají - 1 - Superjachta Hide navrh 01Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají - 2 - Superjachta Hide navrh 02Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají - 3 - Superjachta Hide navrh 03Chystaná superjachta pro stydlivé miliardáře skryje před okolím, co ve skutečnosti mají - 4 - Superjachta Hide navrh 04
Koncept Hide záměrně skrývá všechny luxusní prvky ekologické jachty, v nadcházející době se něco takového může hodit

Zdroj: https://yachtemoceans.com/hide-anna-borla/ Yachtemoceans]

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše