Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj

Pokud občas potřebujete něco uchytit na střechu či vyndat věci z „rakve” a bůh vás neobdařil tělem Shaquilla O'Neala, je to docela problém. Existuje ale i jiná cesta než šlapat na práh dveří nebo zadní nárazník.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj

13.5.2019 | Mirek Mazal

Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud občas potřebujete něco uchytit na střechu či vyndat věci z „rakve” a bůh vás neobdařil tělem Shaquilla O'Neala, je to docela problém. Existuje ale i jiná cesta než šlapat na práh dveří nebo zadní nárazník.

Zvlášť teď, s blížícím se létem, se střecha auta stane častým místem pro převoz nákladu všeho druhu. Kola na víkend nebo „rakev” na dovolenou budeme vídat převážet spousty lidí. Ti, kteří mají nízké auto nebo narostli to basketbalové výšky, nebudou mít problém pro kola nebo do úložného boxu sáhnout, ale co ti, kteří se nechali zlákat vysokými SUV či jsou zkrátka drobní?

Každý z nich jistě nějaké řešení našel, za elegantní lze ale ta obvyklá označit jen stěží. Vozit s sebou stoličku jakéhokoli typu je nepraktické a šlapat na práh dveří nebo zadní nárazník, to člověku milujícímu auta nahání hrůzu. Jednoho z těch, kterým se cokoli takového zajídalo, ale napadlo něco lepšího - vychytávka, která si říká Moki Door Step.

Tento vynález je v podstatě přenosný schůdek zpřístupňující vysoko posazené střešní nosiče i jedincům, ke kterým příroda nebyla tak štědrá. Na rozdíl od těch domácky vyrobených ale zabere minimum místa a i na střechu s ním dosáhne opravdu každý.

Oranžově zbavený doplněk z pevného materiálu funguje tak, že se pověsí za dveřní západky. Hlavní plocha schůdku poté zůstane kolmo ke sloupku automobilu a vytvoří stupínek pro vyšplhání do výšky. Spodní část chytrého výrobku je pogumovaná, aby nedošlo k poškrábání laku karoserie při opakovaném použití. Toto řešení nebude funkční u 100 procent aut, neboť u některých je západka řešena naopak, tj. segment, za které by šel pověsit, je součástí dveří. To je ale celkem raritní řešení vlastní pár procentům aut, u ostatních bude tento nápad dělat přesně to, co má.

Zlepšovák byl původně navržen záchranářem Zachem Brownem, který se při shánění prostředků na spuštění výroby obrátil na drobné investory. Podařilo se mu tak nashromáždit zhruba 100 tisíc dolarů (2,3 milionu Kč) a pak spojil se s firmou Rightline Gear, která nášlap zařadila do široké nabídky střešních úložných systému nejen pro osobní vozy.

Schůdek má unést člověka vážícího až 180 kilogramů a v Americe se prodává v přepočtu asi za 1 tisíc Kč. Řešení vypadá opravdu prakticky - malé rozměry umožňují pomůcku vozit uschovanou třeba pod sedadlem řidiče nebo v přihrádce před spolujezdcem, kde nezabere mnoho místa.


Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 1 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 01Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 2 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 02Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 3 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 03Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 4 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 04Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 5 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 05Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 6 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 06Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 7 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 07Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 8 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 08Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 9 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 09Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 10 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 10Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 11 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 11Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 12 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 12Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 13 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 13Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 14 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 14Chytrý vynález dovoluje dosáhnout na střechu auta i menším, bez šlapání na něj - 15 - Moki Door Step naslap na zapadku dveri 15
Praktický závěsný nášlap s protiskluzem pasuje skoro na všechny automobily

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.