Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu

Byli bychom příliš velkorysí, kdybychom tohle auto prohlásili za stoprocentní originál, dlouhý sedan pro papaláše je ovšem na čínské poměry docela svůj. Většina řešení je dílem domácího vývoje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu

29.3.2020 | Mirek Mazal

Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Byli bychom příliš velkorysí, kdybychom tohle auto prohlásili za stoprocentní originál, dlouhý sedan pro papaláše je ovšem na čínské poměry docela svůj. Většina řešení je dílem domácího vývoje.

Nejstarší čínský výrobce osobních vozů Hongqi funguje nepřetržitě už od roku 1958. Celých 62 let vydržel také originální název společnosti překládaný jako „rudá zástava“. Výstižný symbol komunistické vlády v zemi zastupuje automobilku z města Čchang-čchun na severovýchodě lidové republiky.

Továrna se soustředí na luxusní modely pro představitele vládnoucí strany, důležité úředníky a vyšší společenské vrstvy. Loajální smetánka se může do budoucna těšit na úplnou novinku označenou Hongqi L4. Tvary vyvíjené limuzíny nejprve naznačil zmenšený model, který byl následovaný prvním příkladem v životní velikosti. Prototyp zamířil na testy a mimo jiné se nevyhnul ani větrnému tunelu.

Navzdory futuristickým tvarům některých příbuzných si L4 drží klasické proporce možné zařadit až do retro stylu. Dlouhý sedan reprezentuje obrovská chromovaná mřížka chladiče mezi párem malých a staromódních světlometů sdílených s blinkry. Ve středu dlouhé kapoty je umístěn hrdý znak automobilky. Papalášské určení podtrhují připravené držáky na vlajky umístěné v obou předních rozích úzce zaměřeného vozidla.

Mezi další klíčové aspekty konzervativního designu patří členitá a bohatě chromovaná kola sladěná s lesklými klikami „sebevražedných dveří” á la Rolls-Royce. Velkorysý rozvor opticky podporuje protažený zadní nárazník s vertikálními ohnutými lampami koncových svítilen spojených jak jinak než chromovým páskem přes celé víko kufru.

Uvnitř předvýrobního příkladu je vidět čalounění krémovou kůží. Měkké plochy s přírodním povrchem střídá tmavé dřevo a znovu lesklé akcenty. Uprostřed palubní desky je, snad jako reminiscence Tesly, velký dotykový displej. Do konceptu vnitřku vůbec nezapadá, ale doba bez tlačítek už asi jiná nebude.

Technické parametry L4 zůstávají neznámé, nicméně se předpokládá použití dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu čtyř litrů. Výkon cca 400 koní čili 294 kW je na úrovni mnohem známějších rivalů Audi A8, BMW řady 7 nebo Mercedesu-Benz třídy S. Léta upřednostňované modely se o svoji pozici asi bát nemusí, zatím ani nebyl upřesnění termín sériové výroby nového Hongqi.


Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 1 - Hongqi L4 predvyrobni modely 01Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 2 - Hongqi L4 predvyrobni modely 02Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 3 - Hongqi L4 predvyrobni modely 03
Ilustrace Hongqi L4...

Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 4 - Hongqi L4 predvyrobni modely 04Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 5 - Hongqi L4 predvyrobni modely 05Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 6 - Hongqi L4 predvyrobni modely 06Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 7 - Hongqi L4 predvyrobni modely 07Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 8 - Hongqi L4 predvyrobni modely 08Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 9 - Hongqi L4 predvyrobni modely 09
... doprovází malý model...

Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 10 - Hongqi L4 predvyrobni modely 10Číňané se pro jednou omezili v kopírování, do prodeje pošlou vcelku originální limuzínu - 11 - Hongqi L4 predvyrobni modely 11
... a jeden testovací prototyp v životní velikosti

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše