Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji

Není to vyloženě kopie, inspirace německým bestsellerem je ale očividná, velmi podobná je i velikost. V případě cen ale už narazíme na propastné rozdíly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji

11.10.2019 | Petr Prokopec

Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není to vyloženě kopie, inspirace německým bestsellerem je ale očividná, velmi podobná je i velikost. V případě cen ale už narazíme na propastné rozdíly.

Čínská automobilka Changan začíná být v Evropě nadmíru aktivní, i když zatím se činí pouze v Rusku. To ji má posloužit jako vstupní brána ve výpadech dále na západ a minimálně z jeho letošní aktivity se zdá, že Changan je na dobývání Evropy již připraven. Dokazuje to svými novinkami, z nichž jsme si již mohli představit modely CS85 Coupe a CS95.

Zatímco výše zmíněné vozy představují pro Changan naprostý vrchol, nový crossover CS35 Plus bude útočit spíše na nižší patra trhu. V nabídce značky má nahradit model CS35, vůči němuž byl prodloužen o 165 milimetrů. Na délku tedy měří 4 335 mm, což je jen o trochu méně než v případě Volkswagenu Tiguan. Německé SUV nezmiňujeme náhodou, neboť zvenčí si nelze nevšimnou značné vizuální podobnosti. Jenže zatímco Tiguan u nás startuje na 679 tisících Kč, za jeho čínského následovatele dáte v Rusku jen 969 900 RUB, tedy na 353 tisíc Kč.

Rozdíl v ceně je tedy enormní, přitom ani technicky není CS35 Plus nezajímavý. Pohání jej v základu atmosférická jedna-šestka naladěná na 128 koní, Tiguan pracuje s jedna-pětkou se 130 koňmi. Japonský model je navíc spojena se šestistupňovým automatem Aisin, neboť manuály dosud v Číně příliš nefrčely - s automatem u nás Tiguan začíná až na 794 tisících.

Od hnacího ústrojí se můžeme přesunout k podvozku, který vpředu používá vzpěr McPherson a vzadu jednoduchou torzní příčku. Veškerý výkon přitom míří dopředu, zákazníci přitom mohou vybírat mezi 16-, 17- či dokonce až 18palcovými litými koly. Kotoučové brzdy ale dostanou ve všech rozích, což u čínských vozů nebývá obvyklé - povětšinou totiž vzadu pracují levnější a méně složité bubny.

Uvnitř je možné již v základu počítat se dvěma airbagy, klimatizací či multimediálním systémem, který doprovází 10,25palcová obrazovka s rozlišením 1 920 x 720 pixelů. Pokud pak v rámci výbavy zamíříte výše, dočkáte se třeba bezklíčového vstupu a startování, zpětné kamery nebo elektrického ovládání sedadla řidiče a střešního okna. Zajímavostí je i možnost dálkového startování přes mobilní aplikaci.

Jak jsme tedy zmínili již v úvodu, Changan je na dobývání Evropy poměrně dobře připraven a pokud by podobné ceny udržel i v západnějších cípech Evropy, jistě by to rychle smazalo předsudky a nahnalo zákazníky do čínských showroomů. Uvidíme, jak se levné novince povede v Rusku - dražší modely zatím oslovují jen okolo stovky zákazníků měsíčně.


Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 1 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 01Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 2 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 02Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 3 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 03Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 4 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 04Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 5 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 05Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 6 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 06Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 7 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 07Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 8 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 08Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 9 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 09Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 10 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 10Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 11 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 11Číňané v Evropě prodávají obdobu VW Tiguan, nabízí ji ale o statisíce levněji - 12 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 12
Changan CS35 Plus dorazil do Ruska s velmi zajímavou cenovkou

Zdroj: Changan

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše