Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér

Inovovaný Duster už jsme sice vidět mohli, první oficiální snímky jej ale představily pouze zvenčí ve studiu. Teď jej můžeme vidět lépe, a to i zevnitř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér

7.9.2013 | Petr Miler | 9 příspěvků

Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Inovovaný Duster už jsme sice vidět mohli, první oficiální snímky jej ale představily pouze zvenčí ve studiu. Teď jej můžeme vidět lépe, a to i zevnitř.

Tip: Projděte si už kompletní představení faceliftované Dacie Duster doplněné o další fotky a první videa.

Renault měl spadeno na to uzmout pomyslnou korunu přinejmenším francouzského krále nadcházejícího frankfurtského autosalonu představením nové generace Méganu, jenže svou historickou šanci prošvihl, když se z modelu 2014 vyklubal pouze druhý facelift. Významnější novinkou se vedle toho jeví sice už dobře známá, formálně ale též frankfurtská premiéra opravdu nového Peuegeotu 308, jedno želízko v ohni ale Renault ještě má, i když jeho značku obvykle nenese.

Jde o inovovaný Duster, tedy globálně mimořádně populární kompaktní SUV, které je i v České republice zapsáno jako přinejmenším dobrá koupě s ohledem na poměr výkonu a ceny. I v tomto případě se zprvu jednalo tak trochu o promeškanou příležitost, neboť předchozí zvěsti naznačovaly trochu více změn, než které nakonec Duster skutečně ukázal, jenž první pohled v tomto případě trochu mátl. Ukazoval totiž model 2014 pouze zvenčí, kde byl spíše lehce retušován, interiér tehdy neodhalil. Nové fotky to napravují.

Jednak ukazují vůz mimo studio, což je, zvlášť u ne zcela zženštělého mini-SUV, vždy zajímavější pohled, především ale zachycují už naznačené - vnitřek. Jde o jediný záběr, vzhledem k jeho pojetí ale celkem jednoznačně říká, co vše je jinak.

I v tomto případě je to na první pohled „skoro nic”, podrobnější zkoumání jej ale rychle změní ve „skoro všechno”. Podstatu věci zde úspěšně zastiňuje prakticky nezměněné designové pojetí, ve skutečnosti ale doznala modifikací celá architektura palubní desky nebo řešení středové konzole a umístění výdechů ventilace, které nyní může hostit lepší palubní elektroniku. Nová je ale také přístrojovka s poněkud vyspěleji působící trojicí „budíků” namísto původních dvou, lehce poupravený volant, ovladače, došlo také k přesunu ovládání elektrických oken na dveře...

Těch změn je zkrátka hodně a pokud stojíte o náš názor, pak Duster posouvají alespoň na pohled jednoznačně dále. Sice se i tak očividně jedná o levné a jednoduché auto, dává to ale zkrátka znát citelně méně okatě než doteď. A to mu při pravděpodobně nezměněné ceně může docela dobře pomoci v boji o další zákazníky.

Co vám zatím plně představit nemůžeme, je technika, tady si Renault zřejmě nechává plné odhalení až do Frankfurtu. V tomto ohledu se nakonec nemusí změnit nic, hovoří se ale o nahrazení atmosféricky plněné benzinové jedna-šestky přeplňovanou dvnanáctistovkou TCe známou pochopitelně z Renaultů. Alespoň se ještě máme na co těšit...

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 1 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 01Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 2 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 02Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 3 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 03Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 4 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 04Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 5 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 05Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 6 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 06Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 7 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 07Dacia Duster 2014: facelift na nových fotkách odhalil i interiér - 8 - Dacia Duster 2014 facelift oficialni nove 08
Facelift Dusteru na nových fotkách ukázal navíc hlavně vnitřek

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.