Dodge Journey: Americká cesta

Novinka od americké firmy Dodge se jmenuje Journey a od letošního července bude útočit na české zákazníky s cenou, která začíná částkou 597 250 Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dodge Journey: Americká cesta

1.7.2008 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek

Dodge Journey: Americká cesta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka od americké firmy Dodge se jmenuje Journey a od letošního července bude útočit na české zákazníky s cenou, která začíná částkou 597 250 Kč.

Tento především rodinný vůz je navržen tak, aby se dokázal přizpůsobit rozmanitým životním situacím. Přichází s unikátní kombinací flexibility a prostornosti zabalené ve sportovní a robustně vyhlížející karoserii. Jednoduše řečeno: přináší schopnosti a možnosti vozu SUV, ovšem s ekonomickými a jízdními vlastnostmi osobního vozu. Promyšlená variabilita uspořádání sedadel a úložných prostorů je vlastní jak verzi s pěticí sedadel, tak sedmimístnému modelu s uspořádáním 5+2. Velmi praktické jsou například úložné prostory v podlaze nebo pod sedákem sedadla spolujezdce.

Nabídka motorů pro Dodge Journey obsahuje turbodiesel 2,0 l DOHC CRD, který je kombinován buď s manuální šestistupňovou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou Getrag se stejným počtem rychlostních stupňů. Nabídku zážehových motorů tvoří čtyřválec 2,4 litru a 2,7 litru DOHC V6, který je schopen spalovat palivo až s 85procentním obsahem ethanolu.


Dodge Journey: Americká cesta - 1 - KP8N1560Dodge Journey: Americká cesta - 2 - KP8N1585Dodge Journey: Americká cesta - 3 - 08_2231_0621

Dodge Journey je v základní konfiguraci pětimístným vozem, na přání se ale dodává též s uspořádáním sedadel podle schématu 5+2. Ve výbavě tohoto vozu pak můžete mít například i GPS navigační systém s barevným displejem o úhlopříčce 17,8 cm, chlazenou schránka před spolujezdcem, zadní parkovací kameru či DVD multimediální systém pro zadní sedadla s barevným displejem o úhlopříčce 20,3 cm. Vůz se na českém trhu nabízí ve třech úrovních výbav SE, SXT a R/T v cenovém rozpětí od 597 250 do 864 750 korun.

Nový model má dále pomoci americké firmě v úspěšném tažení Evropou. Rok 2007 byl totiž prvním, v němž značka Dodge působila na všech hlavních světových trzích a nabídka modelů Avenger, Caliber a Nitro spolu s ikonou sportovních vozů Viper představuje mimo americký trh celých 25 procent prodejů značky Dodge.

Dodge Journey: Americká cesta - 4 - DSC_1200_newDodge Journey: Americká cesta - 5 - DSC_1201_newDodge Journey: Americká cesta - 6 - DSC_1469_new

Jaroslav Vavera

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše