Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel

Od pohledu nesmlouvavý terénní náklaďák odveze kamkoliv desetičlennou výpravu, kde ji také celou ubytuje. Na spaní je k dispozici celé horní patro dvoupodlažní speciality.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel

22.2.2020 | Mirek Mazal

Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel

/

Od pohledu nesmlouvavý terénní náklaďák odveze kamkoliv desetičlennou výpravu, kde ji také celou ubytuje. Na spaní je k dispozici celé horní patro dvoupodlažní speciality.

Nejvyšší liga obytných automobilů zvětšuje podlahovou plochu pomocí vysouvání stěn nástaveb do stran nad rámec jízdní šířky karavanu. Technici z australské firmy SLRV na to šli jinak a obytná část jejich stroje ze sebe umí udělat tak trochu panelák na kolech.

Dvoupatrový karavan si říká Commander 8x8 a vznikl na podvozku se čtyřmi nápravami a čtyřmi uzamykatelnými diferenciály. Dárcovský MAN TGS běžně slouží v těžkých podmínkách, protinožci ale bytelnou platformu používají k vytvoření komfortního bydlení.

Commander 8x8 není jen dobře vybavený a spolehlivý unikát, je také vysoce přizpůsobitelný s extra kapacitou užitného prostoru. Nejzajímavější je výsuvný modul směřující vzhůru, k jehož rozvinutí stačí stisk jediného tlačítka. Tím se celková spací kapacita vozu navýší na 10 míst obsloužených veškerým vybavením potřebným na cestách. Šest postelí s úložnými prostory je dostupných přes výsuvné schodiště.

Luxusně pojaté přízemí je rozdělené na hlavní sekce pro vaření, stravování, hygienu a odpočinek. Kompletně vybavené kuchyně obsahuje i dřez, vařiče a troubu, připravené pokrmy se servírují v navazující jídelně, respektive obýváku. Obývací pokoj se rázem může změnit v manželskou ložnici pomocí elektronicky stahovatelného dvojlůžka umístěného nad jídelním stolem. Naproti zbyla volná plocha pro toaletu se sprchovým koutem a umyvadlem. Interiér je variabilní ve prospěch aktuálních potřeb početné posádky.

Všechny povrchové úpravy mají být nejvyšší kvality, konkrétní kombinace materiálů, barev a prošití určuje budoucí majitel. K dispozici jsou také různé konfigurace koupelen či kuchyňských koutů. Zabudované spotřebiče napájí systém dobíjecích baterií napojených na solární panely anebo příplatkový dieselgenerátor. Commander byl jako první na světě osazen alternátorem o výkonu 9,5 kVA při 12 000 ot./min, který využívá nadbytečnou energii 12,5litrového turbodieselu k výrobě elektrické energie do zásoby nebo pro okamžitou spotřebu.

Zásoby k přežití mimo lidské osady rozšiřují nádrže pitné vody - v závislosti na objednané konfiguraci může majitel vozit 500 nebo 1 000 litrů životodárné tekutiny. Přítomná technika umožňuje čerpat zásoby z řek, potoků a jezer k užitkovému použití, aby se ušetřila pitná voda na dlouhých výletech daleko od uspěchaného každodenního života.


Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 1 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 01Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 2 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 02Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 3 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 03Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 4 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 04Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 5 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 05Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 6 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 06Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 7 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 07Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 8 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 08Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 9 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 09Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 10 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 10Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 11 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 11Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 12 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 12
Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 13 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 13Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 14 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 14Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 15 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 15Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 16 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 16Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 17 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 17Drsný terénní náklaďák SLRV se stiskem tlačítka změní v luxusní dvoupatrový hotel - 18 - SLRV Commander 8x8 dvoupatrovy karavan 18
Tak trochu panelák na kolech vytvořený z MANu TGS noblesně ubytuje až 10 lidí, zejména v přízemí

Zdroj: SLRV

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše