Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál

Šéf Tesly si již dlouhá léta hraje se slovíčky, aniž by si toho spousta lidí všimla. Letos v létě nám skrze očekávanou novinku hodlá sdělit, abychom „byli sexy“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál

7.8.2019 | Petr Prokopec

Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál

/

Šéf Tesly si již dlouhá léta hraje se slovíčky, aniž by si toho spousta lidí všimla. Letos v létě nám skrze očekávanou novinku hodlá sdělit, abychom „byli sexy“.

Elon Musk je hračička, to je nyní nad slunce jasné. Šéf Tesly totiž opravdu nesmazal svůj účet na Twitteru, díky čemuž může na sociálních sítích dál řádit. V poslední době přitom naznačil svůj zájem o včely. Tedy tak alespoň mohou vypadat jeho poslední příspěvky, ve kterých si ovšem pouze hraje se slovíčky. Stejně jako tak ostatně činí po celou dobu svého působení ve značce. I proto bylo její portfolio pojmenováno tak, jak ho známe a nejinak tomu bude do budoucna.

Musk chce za pomoci svých aut poslat světu naprosto jasnou zprávu. Abychom nechodili dlouho okolo horké kaše, rovnou zmíníme, že šéf Tesly svými posledními příspěvky nepoukazuje na nově nalezenou vášeň ve včelařství, nýbrž na písmeno „B“. Včela se totiž anglicky řekne Bee. Pokud přitom užijeme pouze fonetiku, pak tu máme „bí“. A tedy ony hrátky se slovíčky, kdy se včely prolnuly do vzkazů jako Buďte vším, čím být můžete (Be All You Can Be) nebo USB ve smyslu „americké B”. Musk přitom těmito kroky nepoukazuje na nic jiného, než na chystanou novinku, jíž by se měl stát dlouho očekávaný pick-up.

Šéf Tesly o tomto voze mluví již opravdu hodně dlouho, přičemž neoficiálně se začalo spekulovat o označení Model P. To by dávalo nemalý smysl, neboť název by plně zapadal do současného portfolia a zároveň by tím odkázal na karosářskou variantu. Nicméně „péčko“ evidentně není Muskovi po chuti, místo toho je pro něj prioritou ono „béčko“. Proč? Na to šéf značky odpověděl sám již před časem, když došlo na prezentaci nového Modelu Y. Musk totiž uvedl, že „jsme se vrátili k sexualitě“.

Dlouhodobým záměrem šéfa Tesly je totiž vytvoření slova SEXY, a to právě za pomoci jmen svých modelů. V tomto ohledu ale poněkud narazil, neboť označení Model E si nechal zaregistrovat Ford. Výrobce elektromobilů tedy nakonec neměl jinou možnost, než přivést do hry Model 3, díky kterému může nabídka Tesly alespoň co nejvíce připomínat původní záměry, tvoří totiž nápis S3XY. K tomu se pak přidá „béčko“ odkazující na Model B, čímž vznikne vzkaz B S3XY. Tedy „be sexy”, buďte sexy.

Zda se takto ve vozech kalifornské automobilky budete cítit, necháme již zcela na vás. Za nás přitom jen dodáme, že chystaný pick-up s teď už prakticky jistým označením Model B by se měl ukázat ještě během tohoto léta. Do prodeje ale dorazí zřejmě až někdy v letech 2021 či 2022, tedy pokud se nestane něco mimořádného. Musk přitom jeho design popisuje jako cyberpunkový, jenž byl inspirován filmem Blade Runner z roku 1982. Zvládnout pak má dojezd až 800 km, což „sexy“ docela je.


Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 1 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 01Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 2 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 02Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 3 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 03
Elon Musk na Twitteru poslední dobou naznačuje, že nový vůz Tesly bude pojmenován Model B

Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 4 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 04Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 5 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 05Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 6 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 06Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 7 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 07Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 8 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 08Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 9 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 09Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 10 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 10Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 11 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 11Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 12 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 12Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 13 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 13Elon Musk prozradil jméno další nové Tesly, hru se slovy posouvá ještě dál - 14 - Tesla Model B 2019 spekulace ilustrace 14
Dlouho očekávaný pick-up se přitom již ukázal na celé řadě neoficiálních ilustrací

Zdroj: Elon Musk@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše