Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály

Nemůžeme si tím být zcela jisti, vše ale nasvědčuje tomu, že Vin Diesel i jakýsi špion ukázali výkonnější a lehčí Demon už 10 týdnů před jeho premiérou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály

20.1.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nemůžeme si tím být zcela jisti, vše ale nasvědčuje tomu, že Vin Diesel i jakýsi špion ukázali výkonnější a lehčí Demon už 10 týdnů před jeho premiérou.

Patříte-li k fanouškům Moparu, tedy zejména automobilek Chrysler, Dodge a Jeep, asi už víte, co se chystá na 12. duben letošního roku. Je to Dodge Demon, přesněji Dodge Challenger SRT Demon, který se odhalí na newyorském autosalonu. A dost možná také v osmém dílu filmové série Fast and Furious.

Challenger SRT Demon bude s největší pravděpodobností ostřejší Hellcat. Měl by být o 90 kg lehčí, což pořád znamená hmotnost mezi 1,8 a 1,9 tuny, takže žádná sláva, ale každá troška se počítá. A pod kapotou bude ještě silnější verze 6,2l kompresorového osmiválce Hellcat. Jak výkonný ale bude nový motor, dost možná nesoucí jméno Demon, zatím známo není.

Dodge plánuje Demon poodhalovat postupně v sérii dvanácti video-teaserů. Na první dva se můžete podívat níže. Nic moc skutečně neříkají, ale na druhém si nejde nevšimnout vytažených blatníků a velmi širokého nasávacího otvoru na kapotě. A právě něco podobného je vidět na třetím videu níže, na kterém Vin Diesel mluví o osmém pokračování Fast and Furious.

Video není dokonale kvalitní, ale na jeho začátku si můžeme na jednom ze dvou Challengerů v pozadí všimnout loga Demon. Pochopitelně - tahle auta můžou být klidně „jen” Hellcaty s bodykitem. Mají-li ale loga Demon za předními koly, je docela pravděpodobné, že je aspoň bodykit stejný, jaký dostane i sériový Demon a že mu film bude sloužit jako reklama.

Vzhled Challengeru SRT Demon ale zřejmě lépe unikl ještě jednou cestou, a to na Instagramu. Uživatel sinister_z07, velký fanda všeho „moparského” zveřejnil fotografie, resp. koláž fotografií, na kterých jednoznačně poznáváme Challenger, ale nikoliv už jeho bodykit a kola. Tyto prvky jsou velmi podobné těm na videu s Vinem Dieselem. Navíc je tu spousta log verze Demon, které není známo příliš dlouho a především se objevuje na místech, kam jej není tak snadné dostat - nálepku na blatník vyrobíte snadno, ale dostat ji do grafiky infotainmentu?

Je tedy docela pravděpodobné, že se těmito kanály můžeme na Challenger SRT Demon podívat o 10 týdnů dříve, než Dodge původně zamýšlel. Ve skutečnosti se na něj ale těšíme jen o to víc, ať máme názor na vzhled bodykitu jakýkoliv.


Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály - 1 - Dodge Challenger SRT Demon unik dalsi 01Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály - 2 - Dodge Challenger SRT Demon unik dalsi 02
Dodge Challenger SRT Demon byl nejlépe prozrazen nafocením jinak zaplachtovaného rudého kousku stojícího neznámo kde

Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály - 3 - dodge challenger srt demon unik 01Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály - 4 - dodge challenger srt demon unik 02Extrémní Dodge Challenger SRT Demon odhalil únik, hned dvěma kanály - 5 - dodge challenger srt demon unik 03
A tyhle dva Challengery jsou též pravděpodobně verze Demon

Zdroje: Autoblog, sinister_z07@Instagram

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše