Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás

Pokud se příroda rozhodne ukázat nám naplno svou sílu, jsme na ni všichni krátcí. Když ale jen trochu zazlobí, lze se proti následkům přírodních živlů bránit. Toto řešení ochrání auto před povodněmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás

28.8.2018 | Mirek Mazal

Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud se příroda rozhodne ukázat nám naplno svou sílu, jsme na ni všichni krátcí. Když ale jen trochu zazlobí, lze se proti následkům přírodních živlů bránit. Toto řešení ochrání auto před povodněmi.

Příroda lidem připomíná svou sílu častěji, než by nám bylo milé. O povodních, hurikánech nebo zemětřeseních slýcháme ze všech koutů světa s železnou pravidelností a jen v poslední době lidské pokolení řádně prověřily havajské sopečné erupce nebo řecké požáry. Většina z těchto hrozeb se České republiky naštěstí netýká, nebo alespoň ne bezprostředně, prudké deště zvedající hladiny vodních toků nejsou ale ničím výjimečným ani u nás.

Právě s jejich následky se rozhodl bojovat Paul Dela Fuente, jeden z obyvatelů Filipín. Tam tajfuny přinášejí povodně častěji než jinde a Paul už se nechtěl potýkat s pravidelně zničenými auty. Vymyslel tedy zlepšovák, který dovolí zaparkovat osobní vůz během hrozící povodně normálně na ulici a bez velkého optimismu doufat, že ji případně přežije bez úhony.

Stvořil jakýsi uzavíratelný stan na auta, kterému říká příznačně Flood Guard. Jedná se o vodotěsný vak z odolného materiálu, který chrání auta proti nepřízni osudu. Stačí postavit základnu a vjet s vozem do připraveného pytle. Poté se obsah uvnitř uzavře nepropustným zipem, obalí nafouklými vaky a je hotovo. Během záplav se auto nadnese a stane se z něj v podstatě loď.

Pokud si říkáte, že auto možná přežije, ale místo v Praze si jej budete muset vyzvednout v Hamburku, nejste tak úplně na správné stopě. Sluší se dodat, že k celému řešení náleží i čtveřice kotev, které se postarají o to, aby vůz neodplul z místa stání. Flood Guard nabízí dvě velikosti, menší typ je pro menší hatchback a sedany, větší provedení slouží mohutnějším autům a SUV. Obě verze stojí shodně 580 USD (12 900 Kč), tedy nikterak přehnanou sumu.

Protipovodňové opatření ukázal vynálezce v praxi. Na zemi garáže rozmístil plachtu menšího rozměru, najel dovnitř červeným Nissanem Juke a zapnul neprodyšný zip. Následná vodní lázeň automobil nadnesla a nijak ho nepoškodila. Jednoduchý princip stačí včas aplikovat, pak můžou z nebe padat proudy vody celé týdny a auto jim stejně odolá. Máme pocit, že Přemek Podlaha by byl na tohoto muže pyšný, co říkáte?


Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 1 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 10Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 2 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 01Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 3 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 02Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 4 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 03Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 5 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 04Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 6 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 05Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 7 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 06Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 8 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 07Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 9 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 08Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 10 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 09Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 11 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 11Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 12 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 12Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 13 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 13Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 14 - Flood Guard Bag vak proti utopeni auta 14
Flood Guard na oficiálních prezentačních fotkách nemusí vypadat nedůvěryhodněji...

Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 15 - Flood Guard ochrana proti povodnim 01Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 16 - Flood Guard ochrana proti povodnim 02Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 17 - Flood Guard ochrana proti povodnim 03Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 18 - Flood Guard ochrana proti povodnim 04Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 19 - Flood Guard ochrana proti povodnim 05Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 20 - Flood Guard ochrana proti povodnim 06Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 21 - Flood Guard ochrana proti povodnim 07Filipínec vymyslel novou ochranu aut proti přírodním živlům, hodit se může i u nás - 22 - Flood Guard ochrana proti povodnim 08
...praktická ukázka ale dokazuje, že funguje

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše