Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu

Zadní sedačky jsou elektricky polohovatelné, mají nastavitelnou bederní opěrku a lze odtud ovládat klimatizaci i rádio. Americký Taurus by neměl být jiný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu

20.4.2015 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu

/

Foto: Ford

Zadní sedačky jsou elektricky polohovatelné, mají nastavitelnou bederní opěrku a lze odtud ovládat klimatizaci i rádio. Americký Taurus by neměl být jiný.

Automobilka Ford představila novou generaci modelu Taurus, která na rozdíl od té dosavadní bude lépe odpovídat strategii One Ford. Odhalení proběhlo v Číně, na jejíž trh Taurus plánuje vstoupit. A právě pro úspěch na jednom z největších trhů světa byl Taurus upraven - největší pozornost je věnována pasažérům na zadních sedadlech.

Je tu spousta prostoru, zejména díky rozvoru náprav 295 cm, a také pár dalších novinek, které by člověk v Evropě či Americe čekal spíš od luxusnějších automobilů, jako například elektricky polohovatelné sedačky s masážní funkcí a nastavitelnou bederní opěrkou - kterou spousta aut nemá ani na předních místech. Dále tu najdeme ovládání klimatizace a audiosystému, které je ukryto v loketní opěrce. Nechybí kožené čalounění a dřevěné obložení, prosklená střecha je za příplatek.

Zvenčí dostal nový Taurus design ve stylu současného jazyka Fordu a na první pohled připomene hlavně poněkud přerostlé, skoronové Mondeo, vidíme tedy šestiúhelníkovou masku chladiče a zamračené světlomety. Ty jsou kompletně LEDkové včetně denního svícení, směrovek a mlhovek. LEDky najdeme také vzadu a vůz stojí na leštěných 19" kolech. Co z tohoto je však v základní výbavě, se nedozvídáme.

Nový Taurus má pod kapotou dostat nový 2,7litrový šestiválec EcoBoost, jehož výkon zatím nebyl oznámen. Varianta pro čínský trh se bude stavět v nové fabrice, postavené ve spolupráci s čínskou automobilkou Changan ve městě Chang-čou, do které Ford investoval 760 milionů dolarů (cca 19 miliard korun).

Zda bude americký Ford Taurus stejný, zatím není známo, ale pro strategii One Ford nepředpokládáme, že by byl výrazně odlišný. Že dorazí i do Evropy, však lze pochybovat, na místní poměry je i Mondeo velké až běda a automobilka by musela být sakra úspěšná s drahým Vignale, aby pomýšlela ještě výš...


Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 1 - 2016 ford taurus cina 01Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 2 - 2016 ford taurus cina 02Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 3 - 2016 ford taurus cina 03Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 4 - 2016 ford taurus cina 04Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 5 - 2016 ford taurus cina 05Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 6 - 2016 ford taurus cina 06Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 7 - 2016 ford taurus cina 07Ford Taurus 2016: velké Mondeo nabídne hlavně spoustu komfortu vzadu - 8 - 2016 ford taurus cina 08
Čínští zákazníci Fordu Taurus se mohou těšit na spoustu komfortu na zadních místech

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.