Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní

(+ video) Unikátní stroj skrývá stejných 310 koni jako hatchback a má i stejný agresivní bodykit či sportovní sedadla. S jeho prodejem se nepočítá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní

7.3.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Unikátní stroj skrývá stejných 310 koni jako hatchback a má i stejný agresivní bodykit či sportovní sedadla. S jeho prodejem se nepočítá.

Společnost Synchro Motorsport byla původně založena jako klub zaměstnanců britské továrny Hondy ve Swindonu. Cílem bylo sdílení informací a zkušeností, nicméně posléze se tato parta začala angažovat také v šampionátu cestovních vozů BTCC. V této sérii až do předloňského roku závodila se závodním provedením Civicu Tourer, než jej loni nahradila okruhovou variantou modelu Type-R. Jako vedlejší projekt si pak zaměstnanci Hondy střihli spojení těchto dvou vozů a stvořili něco, o čem se nemůžeme nezmínit.

Je to jediný tování Civic Tourer Type-R, pod jehož kapotu se nastěhoval přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec naladěný na 310 koní a 400 Nm točivého momentu. Přenos veškerého výkonu má na starosti šestistupňový manuál, který stejně jako u hatchbacku zásobuje přední nápravu přes chytře postavený samosvort. Jízdní dynamika zmíněna nebyla, dá se však předpokládat, že vůči prodávanému sériovému pětidvířku dojde jen k nepatrnému zhoršení 5,7sekundové akcelerace a 270kilometrové maximálky.

Vyjma transplantace dvoulitru VTEC Turbo a převodovky došlo také k dalším mechanickým změnám, zaevidovat tedy můžeme kupříkladu přítomnost předního samosvorného diferenciálu či sportovního výfukového potrubí se čtyřmi koncovkami výfuku. Dále tu máme zvětšené brzdy či litá kola převzatá z hatchbacku, v jeho stylu pak byl upraven rovněž bodykit. Jedinou absentující položkou tak je rozměrné zadní křídlo, které chybí i verzi Civic Tourer BTCC.

Právě kvůli většímu přítlaku ostatně došlo ke střídání stráží v samotném šampionátu. A tak zatímco v roce 2014 kombi skončilo na třetím místě v celkovém pořadí, loni byl hatchback již v čele pelotonu. My se ovšem vrátíme k oné kreaci Civic Tourer Type-R, tedy ke kombíku z roku 2013, který zároveň dostal sportovní sedadla z hatchbacku či logo Hondy s červeným pozadím.

Bohužel, ačkoliv vůz vypadá jako plně produkční, se sériovou se alespoň v tuto chvíli nepočítá. Pomocnou ruku vám nepodá ani Synchro Motorsport, přeci jen nejde o tuningovou firmu, ale závodní stáj. Dá se tedy předpokládat, že jedinou možností, jak získat Civic Tourer Type-R, je oslovení některého z mnoha úpravců, který sáhne na mechaniku i vzhled stejným způsobem jako zaměstnanci Hondy ve volném čase. A nebo hodně křičet třeba na sociálních sítích a čekat, až Japonci neodolají volání... po téhle divočině.


Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 1 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 01Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 2 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 02
Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 3 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 03Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 4 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 04Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 5 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 05Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 6 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 06Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 7 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 07Honda Civic Tourer Type-R: ostré kombi vzniklo přímo u Hondy, i to má 310 koní - 8 - Honda Civic Tourer Type-R prvni foto 08
Unikátní Honda Civic Tourer Type-R bohužel do sériové výroby nedorazí, jde pouze o dílko zaměstnanců značky z Velké Británie

Zdroj: Synchro Motorsport@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše