Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan

Korejské Hyundai pouhé dva roky od představení Elantry uvádí na domácím trhu drobný mezigenerační facelift. Pravděpodobně se dopracuje i k nám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan

10.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korejské Hyundai pouhé dva roky od představení Elantry uvádí na domácím trhu drobný mezigenerační facelift. Pravděpodobně se dopracuje i k nám.

Pátá generace sedanu Elantra je v Česku jen něco málo přes rok, jinak je ale o něco starší. Na domácím korejském trhu (prodávaná pod jménem Avante) se objevila před více než dvěma lety. Pořád asi není dost stará, aby bylo nutné modernizovat, Korejci jsou ale přesvědčeni, že nějaké změny jejich v podstatě stále novinka potřebovala.

Hyundai proto pro modelový rok 2013 přináší nejdříve pro domácí zákazníky nově navržená sedmnáctipalcová kola, rozšiřuje paletu laků o odstín nazvaný Hazel Bronze a v zadních světlech se objevují nové LED. Firma dále tvrdí, že vylepšila stěrače, i když nic konkrétního nevíme a v předních světlech se objevují projekční lampy, možná dokonce xenony, ačkoli tohle potvrzeno zatím nemáme.

Automobilka dále uvádí, že do standardní výbavy všech specifikací zavedla stabilizační program, ale tato změna se nás příliš netýká, jelikož VSM - anebo také Vehicle Stability Management - je u nás součástí všech modelů. Zvláštní je rovněž informace o zavedení příplatkového vyhřívaného volantu, který dnes lze také u nás objednat pro nejvyšší verzi, v kombinaci s elektricky sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky za deset tisíc.

Co majitelé Elantry dosud neměli k dispozici, byla ventilovaná přední sedadla. Tak od teď budou a k nim rovněž upravené zadní tříbodové pásy a vylepšené parkovací senzory.

Hyundai neupřesnilo, kdy nebo jestli plánuje zavést uvedené změny pro evropské modely Elantry, předpokládáme ale, že první mikro-facelift by mohl být k vidění už v Paříži.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 1 - Hyundai Elantra Avante 2013 01Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 2 - Hyundai Elantra Avante 2013 02Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 3 - Hyundai Elantra Avante 2013 03Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 4 - Hyundai Elantra Avante 2013 04Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 5 - Hyundai Elantra Avante 2013 05Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 6 - Hyundai Elantra Avante 2013 06Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 7 - Hyundai Elantra Avante 2013 07Hyundai Elantra 2013: menší facelift pro menší fluidní sedan - 8 - Hyundai Elantra Avante 2013 08
Mechanické komponenty jako jsou motory, převodovky nebo podvozek by měly zůstat pro modelový rok 2013 nezměněny

Zdroj: Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.