I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte

Mercedesy platí za luxusní auta, a to i když se jedná o typy, které si s něčím takovým moc netykají. Značka přesto zůstává věrna tradicím a představila stroj mířící úplně jiným směrem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte

2.7.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedesy platí za luxusní auta, a to i když se jedná o typy, které si s něčím takovým moc netykají. Značka přesto zůstává věrna tradicím a představila stroj mířící úplně jiným směrem.

Mercedes-Benz třídy G vznikl na konci sedmdesátých let minulého století jako vojenský speciál. Hranatý off-road s pohonem 4x4 nakonec vyjel i na silnice jako civilní auto, nadále ale zůstával také specializovaným prostředkem pro potřeby pohraniční stráže, vojáků, policistů a dalších bezpečnostních sil. Mezi bojovými organizacemi zájem o něj trvá, proto na trh přichází další, drsně vyhlížející verze.

Představený model Mercedes-Benz G MRV 6,2 v názvu skrývá slova Multi Role Vehicle (víceúčelový vůz) a informaci o celkové hmotnost 6,2 tuny. Je další evolucí projektu lehkých obrněných hlídkových aut, liší se novým odpružením a pancířem pod podlahou, což zvyšuje ochranné schopnosti cestujících. Jak je vidět, chybí mnoho dílů vnější karoserie, otevřené tělo není vhodné pro přímou účast v bojových operacích.

Primárním účelem je průzkum a převoz skupin zvláštních jednotek. Maskovaný Mercedes se vyhýbá přímému kontaktu s protivníkem, proto největší hrozbu znamenají nástražné výbušné systémy. Pro zlepšení ochrany proti minám slouží anti-fragmentační vícesložková vrstva podlahy vyrobená ze syntetického materiálu.

Mercedes-Benz G MRV 6,2 překonává rozbité silnice a neprobádané stezky pomocí portálových náprav s dvojicí tlumičů a pružin pro každé kolo. Asistují přitom centrální systém ovládání tlaku pneumatik včetně dofukování a off-roadové gumy o rozměru 305/80 R18 na obě nápravy. Nájezdový a sjezdový úhel odpovídá hodnotě 40 a 42 stupňů.

Světlá výška dosahuje 41,2 centimetrů, to umožňuje brodění vodou do hloubky jednoho metru. Délka vozidla je 5,52 metru, rozvor 3,42 metru, šířka 2,17 metru a výška je 2,18 metru nad zemí. Pozoruhodností může být silný trubkový rám kolem kabiny bez dveří a bez čelního skla. Posádku tvoří až šest vojáků v plné polní, nebo tři tuny nákladu. Čtyři lidé mohou využít anatomické sedačky s čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Navíc může hlídkový Mercedes táhnout přívěs o hmotnosti dvě tuny. Podvozkové části a kabina pochází ze sériových součástí civilního G řady W461.

Pod zelenou kapotou za chromovým krytem chladiče s hvězdou uprostřed trůní třílitrový šestiválcový vznětový motor V-6 OM642DE30LA o výkonu 138 kW (188 koní) a 400 Nm, se kterým spolupracuje pětistupňová automatická převodovka W5A 580 s redukcí. Jednou z výhod tohoto pohonu je schopnost běžet na nekvalitní palivo, což není neobvyklé v zemích třetího světa.

Výroba je připravena, Daimler čeká na zájem ozbrojených složek. Stálým zákazníkem je Bundeswehr, který již má dobré zkušenosti s Mercedesem na bojových misích. Další objednávky se očekávají ze zahraničí - jak moc tam bude MRV úspěšný, ukáže teprve čas.


I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 1 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 01I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 2 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 02I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 3 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 03I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 4 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 04I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 5 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 05I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 6 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 06I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 7 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 01I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 8 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 02I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 9 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 03I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 10 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 04I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 11 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 05I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 12 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 06I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 13 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 07I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 14 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 08I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 15 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 09
Mercedes-Benz G MRV 6,2 budí respekt svým drsným charismatem, respekt si vybude už napohled

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše