Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami

Dnes je největším SUV Volkswagenu Touareg, automobilka ale chystá ještě větší model. Jako koncept ho známe pod označením SMV, dočká se motoru V6, sedmi sedadel či konektivity takřka na úrovni ID.3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami

7.1.2020 | Petr Prokopec

Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dnes je největším SUV Volkswagenu Touareg, automobilka ale chystá ještě větší model. Jako koncept ho známe pod označením SMV, dočká se motoru V6, sedmi sedadel či konektivity takřka na úrovni ID.3.

Není tajemstvím, že Čína je pro Volkswagen nejdůležitějším trhem na světě. Značka zde ve spolupráci s automobilkami FAW a SAIC prodává více než tři miliony aut ročně, což jí řadí na první místo nejen mezi importéry. Zastrašit se navíc nedá ani již déle než rok trvajícím poklesem prodejů, naopak přikládá pod kotel. Loni před koncem roku tak bylo představeno velké luxusní MPV Viloran, na kterém Němci spolupracují s SAIC a s jehož pomocí chtějí zvrátit moderní trendy. Ve spolupráci s FAW jim ale naopak hodlají dostát.

Letos by tak mělo být představeno nové SUV, které bude stejně jako Viloran postaveno na modulární platformě MQB. Oba vozy počítají s vůbec největšími rozměry, jaké jsou s touto architekturou spojené. SUV tak bez nesnází překoná i Atlas a Touareg, které byly dosud firemními vrcholy v USA resp. Evropě. Vzhledově přitom bude vycházet z konceptu SMV, jenž se představil loni v dubnu na autosalonu v Šanghaji. Tehdy však Volkswagen ukázal novinku pouze zvenčí a uvedl, že produkční verze se bude lišit jen v několika detailech.

Nyní si ovšem konečně můžeme prohlédnout interiér, a to rovnou v produkčním hávu. Ve srovnání s dosavadní produkcí jde o velký krok vpřed, což je samozřejmě záměr. Vůz bude totiž prvním z řady mnoha německých novinek, jenž poslouží jako most mezi dvěma érami - minulostí zastoupenou dosavadními modely a budoucností reprezentovanou elektrickou rodinou ID. I z toho důvodu se SUV chlubí plně digitálním štítem a rozměrnou centrální obrazovkou, se kterými budou spárována moderní multimédia s navýšenou konektivitou.

Mimo to si můžeme povšimnout malého voliče automatu, kterým již Volkswagen obdařil Golf osmé generace a disponovat jím bude i nová Škoda Octavia. Také díky tomu mohli Němci upravit spodní část středové konzole tak, aby vystupovala do prostoru. Její součástí jsou přitom nejen velké držáky na nápoje, ale rovněž i prostor pro bezdrátové dobíjení mobilních telefonů. Okolí je pak tvořeno lesklými plasty, jenž doplňují metalické dekory a čalounění kombinující kůži a Alcantaru.

Zajímavé přitom je, že jakkoliv Viloran i produkční SMV budou vznikat v koprodukci s odlišnými značkami, v obou případech se počítá s identickou koncepcí i pohonnými jednotkami. Do kabiny se tedy vměstná sedm lidí, v rámci motorového prostoru pak mohou zákazníci volit mezi dvoulitrovým čtyřválcem a 2,5litrovým šestiválcem VR6 EA390. Ten přitom bude svých 300 koní a 500 Nm točivého momentu posílat skrze sedmistupňový automat výlučně na všechna čtyři kola.


Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 1 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 01Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 2 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 02Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 3 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 03
Chystané velké SUV Volkswagenu již bylo nafoceno zevnitř bez maskování...

Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 4 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 04Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 5 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 05
...zatímco exteriér ochranná fólie stále ještě halí

Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 6 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 06Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 7 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 07Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 8 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 08Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 9 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 09Interiér nového největšího SUV VW byl nafocen, je to most mezi dvěma érami - 10 - VW SMV produkcni verze 2020 prvni foto 10
Vnějšek nám ovšem důkladně představil již koncept SMV, který se ukázal loni v dubnu v Šanghaji

Zdroje: Autohome China, Volkswagen

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše