Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí

Ani v případě Jeepu nebude nutné čekat na odhalení novinek až do začátku ženevského autosalonu, na všechny se můžeme podívat hned teď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí

21.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ani v případě Jeepu nebude nutné čekat na odhalení novinek až do začátku ženevského autosalonu, na všechny se můžeme podívat hned teď.

Jeep chce na výstavišti Palexpo zaujmout trojicí automobilů. Dva z nich si říkají koncepty, ale žádný nelze považovat za něco, co jsme ještě neviděli. Grand Cherokee, Wrangler i Compass budou v Ženevě bojovat o přízeň publika především vizuálními modifikacemi.

O největším modelu Grand Cherokee Sports Concept firma píše, že má velmi blízko sériové produkci. Než se ale objeví v prodeji, Jeep má v plánu sbírat postřehy a názory veřejnosti, která patrně bude mít také nějaký vliv a finální rozhodnutí.

Pokud se „Velký náčelník“ zalíbí, bude si moci klientela v Evropě pořídit automobil, který místo chromu nebo lesklých kovových povrchů preferuje černou. Objevuje se na dvacetipalcových kolech, hlavních lamelách mřížky chladiče, liště mezi zadními světly nebo podélných ližinách na střeše. Co je na tom sportovního, není úplně jasné, ale méně okázalosti v očích mnoha zákazníků tomuto typu nesporně prospěje.

Uvnitř se tmavé tóny opakují. Pro posádku Jeep připravil semišem a jemnou kůží Nappa čalouněné sedačky, pro potěchu technicistního oka karbonové panely a řidič dostane do ruky tlustý, perforovanou kůží čalouněný, vyhřívaný volant a stejným materiálem potaženou hlavici páky voliče.

O pohon „skoro-konceptu“ se postará třílitrový dieselový šestiválec o výkonu 241 koní a točivém momentu 550 newtonmetrů ve spojení s pětistupňovou automatickou převodovkou. V případě pozitivní reakce návštěvníků by ale asi na motorizaci tolik nezáleželo a tyto doplňky by patrně skončily v nabídce příplatkové výbavy jako specificky nazvaný paket - třeba Black Sport.

Podobným způsobem evidentně uvažovali lidé v Jeepu také při stavbě modelu Compass Black Look concept. Zde se černý lak dostal na osmnáctipalcová kola, také na mřížku, kryty vnějších zpětných zrcátek nebo dovnitř na neaktivní plochu hlavních světlometů. Do interiéru se dnes asi ještě nepodíváme, ale automobilka také zde slibuje kožené čalounění, audio Boston Acoustics s devíti reproduktory a blíže nepopsaný „dotek exkluzivity“. Všechna čtyři kola jsou poháněna skrze systém Freedom Drive I naftovým čtyřválcem 2,2 litru s výkonem 163 koní a nejvyšším točivým momentem 320 newtonmetrů.

Posledním do party „nových“ Jeepů je Wrangler Mountain postavený na základě verze Sport, který se jako jediný tváří, že už nemusí čekat na povolení k výrobě. V polovině letošního roku se totiž rovnou objeví v prodeji ve dvou i čtyřdveřovém provedení. Také u tohoto vozu dominují černé tóny - objevují se na sedmnáctipalcových kolech, blatnících, masce, prazích, ale také na kapotě či zrcátkách, i když u tohoto vozu lze v případě některých dílů mluvit spíše o nepřítomnosti laku než tmavé barvě.

Ceny budou oznámeny později, nyní alespoň víme, že Wrangler Mountain bude k dispozici s přeplňovaným dieselem 2,8 litru o výkonu 200 koní a 460 newtonmetry, respektive vidlicovým šestiválcem 3,6 litru s 284 koňmi a 347 Nm.

Veřejná premiéra všech tří modelů proběhne na zmiňovaném ženevském výstavišti 6. března a my u ní nebudeme chybět.


Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí - 1 - Jeep Grand Cherokee sports concept 01Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí - 2 - Jeep Grand Cherokee sports concept 02Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí - 3 - Jeep Grand Cherokee sports concept 03
Jeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí - 4 - Jeep Grand Compass black conceptJeep Grand Cherokee Sports, Wrangler Mountain a Compass Black Look: černá letí - 5 - Jeep Wrangler Mountain
Jeep dorazí do Ženevy se známými modely upravenými hlavně pro parádu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše