Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli

Wrangler přijel do Ženevy s černými prvky a vyšší výbavou, kterou najdeme pod označením Rubicon X. Motory ani technika se nemění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli

10.3.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli

/

Wrangler přijel do Ženevy s černými prvky a vyšší výbavou, kterou najdeme pod označením Rubicon X. Motory ani technika se nemění.

Na trhu je už jen opravdu málo pravověrných off-roadů. Jeep však stále prodává populární model Wrangler, který se ani extrémního terénu jen tak nezalekne. Je to vůz, jenž dokáže jezdit brodem, umí zdolávat slušné nájezdové úhly, zvládne pořádně křížit nápravy a nabízí tak vstupenku za opravdovým dobrodružstvím.

Zdaleka nejlépe to zvládá verze Rubicon, která může nezpevněný povrch nazývat svým revírem. Na ženevském autosalonu nám jeho výrobce kromě nového bratříčka Renegade ukázal další z čerstvých edic, po verzi Polar a Wrangler Willys Wheeler, tam vystavoval vůz s paketem Rubicon X.

Speciální Rubicon X přijíždí s exkluzivními doplňky. Paket obsahuje například černou masku chladiče s černými dekory, sedmnáctipalcová černě lakovaná kola, nové sání s Power Dome i skla s hlubokým odstínem. K tomu přibyly další detaily jako černé víčko nádrže, kryt pro náhradní kolo lakovaný v barvě karoserie či standardní v barvě karoserie dodávanou pevnou střechu, která je na Rubiconu vůbec poprvé. Boční kovové nášlapy Mopar přidávají této verzi Wrangleru na užitečnosti.

Tento lakovaný střešní díl je součástí standardní konfigurace Dual Top, která nabízí ještě možnost plátěné střechy a zároveň modulárního Freedom Topu ze tří kusů v jednom balení. Rubicon X paket přináší ještě červená nebo černá kožená sedadla vpředu s vyhříváním, kůží potažený volant a stříbrné doplňky po celé kabině. Novinkou jsou také nové rohože se vzorem Moparu. Mezi další standardní výbavu zařaďme multimediální informačně-zábavní a navigační systém Uconnect s 6,5palcovým dotykovým displejem a čtyřicetigigabajtovým pevným diskem, dále s porty USB a Aux-in, DVD přehrávačem i bluetooth rozhraním pro připojení mobilního telefonu.

Jeep Wrangler v edici s balíčkem Rubicon X bude představen v Evropě ve druhém čtvrtletí roku 2014, a to jednak jako dvoudveřový Wrangler a druhak jako čtyřdveřový Wrangler Unlimited. Tento model bude k dispozici se dvěma motory, a sice s 2,8litrovým turbodieselem o výkonu 200 koní a s 3,6litrovým V6 Pentastar, který disponuje výkonem 284 koní. Oba motory jsou s oběma nápravami spárovány prostřednictvím pětistupňové automatické převodovky.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo ze Ženevy.


Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli - 1 - Jeep Wrangler Rubicon X Edition 2014 01Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli - 2 - Jeep Wrangler Rubicon X Edition 2014 02Jeep Wrangler Rubicon X: zvláštní edice s černou barvou v hlavní roli - 3 - Jeep Wrangler Rubicon X Edition 2014 03
Jeep Wrangler Rubicon X bude opět imponovat fandům off-roadového svezení

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše