Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení

Vozy MPV a radost z jízdy většinou nejdou moc dohromady. Pokud tedy na přívěsu netáhnou sporťák. Nebo motokáru. A druhou dětskou na střeše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení

31.10.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vozy MPV a radost z jízdy většinou nejdou moc dohromady. Pokud tedy na přívěsu netáhnou sporťák. Nebo motokáru. A druhou dětskou na střeše.

Vozy kategorie MPV mají své využití, pokud potřebujete vzadu vozit různý počet dětí a psů. Až na naprosté výjimky to však jsou auta, ve kterých sedíte jako na barové stoličce a o nějaké zábavě za volantem ani nemůže být řeč. Kia však na lasvegaskou SEMA Show 2014 přiveze MPV, které ono zábavné řízení přiváží. Jedno na přívěsu a druhé na střeše.

Koncept Kia Sedona Karting má základ ve voze, který u nás známe jako model Carnival a který ve své standardní variantě září zejména spoustou místa pro spoustu cestujících. Koncept však využívá praktičnosti k tomu, aby nabídl něco i nadšeným řidičům - veze hned dvě motokáry, jednu na střeše a druhou na přívěsu za vozem.

Kromě toho vidíme na MPV vcelku divoké lakování červenou a bílou barvou, ve které jsou i dvacetipalcová kola. Tyto barvy včetně designu pruhů na bocích odkazují na závodní vozy Racing Optima, které získaly prvenství v šampionátu 2014 Pirelli World Challenge. Uvnitř této koncepční Sedony údajně najdeme sportovnější sedadla, která tu ale jsou spíš jen na parádu, protože s přívěsem stejně moc rychle nepojedete.

Onen přívěs je vyrobený z hliníku speciálně pro toto použití. Dostal stejná kola jako tažný vůz, jen osmnáctipalcová, a má stejné barvy. Na něm je motokára CRG Road Rebel se 125ccm motorem Honda a šestistupňovou sekvenční převodovkou. Na střeše ve speciálně vyrobené zahrádce najdeme dětskou motokáru CRG Bambino.

Sériová výroba je otázkou, ale s tím, kolik servisního vybavení a náhradních dílů zvládne zavazadelník Carnivalu pojmout, by to mohla být zajímavá nabídka a varianta dodávky pro cestu na motokárové závody a kombíku či něčeho jiného, potřebujete-li přepravit i zbytek rodiny.


Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení - 1 - 2015 kia sedona karting
Kia Sedona Karting je koncept MPV se zahrádkou a přívěsem speciálně pro motokáry

Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení - 2 - kia racing optima 01Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení - 3 - kia racing optima 02Kia Carnival Karting: a pak že MPV nemůže skrývat řidičské potěšení - 4 - kia racing optima 03
Designéři brali inspiraci z Kie Racing Optima, vítězného vozu 2014 Pirelli World Challenge

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše