Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích

Poprvé se podařilo v provozu zachytit novou limuzínu Kia s pohonem zadních kol bez špetky maskování. Prohlédněte si ji na fotkách i videích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích

27.2.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poprvé se podařilo v provozu zachytit novou limuzínu Kia s pohonem zadních kol bez špetky maskování. Prohlédněte si ji na fotkách i videích.

Již brzy představená reprezentativní vlajková loď značky Kia - model K9 - je v Koreji velmi očekávaná a samotné automobilce velmi záleží na tom, jak je jejich novinka vnímána domácími motoristy. Firma si dokonce nechala vypracovat bleskový průzkum mezi čtenáři tamních motoristických médií, jak chápou design navržený Petrem Schreyerem, který byl nedávno prezentován uvolněním prvních oficiálních skic.

Navzdory jisté podobnosti s BMW 5 GT a Maserati Quattroporte (nebo možná právě proto) hodnotilo design vozu velmi kladně, nebo se do něj dokonce „zamilovala“ více než polovina tázaných respondentů. Jen patnáct procent lidí považovalo tvary Kie K9 za „hrozný“. Jistou roli v tom samozřejmě mohlo sehrát i národnostní cítění, ale výsledek musí být pro automobilku velmi lichotivý.

Kia K9 by měla být oficiálně odhalena někdy v dubnu, o velké překvapení ovšem už nepůjde. Jednak se devítku podařilo sluše nafotit pouze s lehkou kamufláží již před několika týdny, pak se objevily obrázky novinky na první pohled bez viditelného maskování a nyní máme konečně také videa vozu zachyceného v provozu bez jakéhokoli krytí.

Jak jsme již dříve avizovali, K9 má být postavena na platformě vlajkové lodi Hyundai Equus a je proto více než pravděpodobné, že by se ve špičkové verzi mohl objevit pětilitrový vidlicový osmiválec o výkonu 435 koní v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou Shiftronic. Spekuluje se rovněž o tom, že tato Kia by mohla být prvním automobilem korejského koncernu, který dostane již nějakou dobu avizovaný desetistupňový automat. Slabší verze obdrží šestiválcový agregát z Genesisu Coupe o objemu 3,8 litru a výkonu údajně sníženém z 350 na 340 koní.

Klíčová otázka nyní tedy zní - objeví se Kia K9 v Evropě? Zdá se to být velmi pravděpodobné. Šéf marketingového oddělení Sun-Nam-Li nedávno řekl, že „tento vůz by se měl stát nejprestižnějším globálním modelem, který světu ukáže to nejlepší, co má dnes Kia k dispozici“.


Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 1 - Kia K9 spy video screen 03 pridKia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 2 - Kia K9 spy video screen 02 profilKia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 3 - Kia K9 spy video screen 01 profilKia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 4 - Kia K9 00Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 5 - Kia K9 01Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 6 - Kia K9 02Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 7 - Kia K9 03Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 8 - Kia K9 04Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 9 - Kia K9 05Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 10 - Kia K9 05_1Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 11 - Kia K9 06Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 12 - Kia K9 07Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 13 - Kia K9 08Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 14 - Kia K9 09Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 15 - Kia K9 10Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 16 - Kia K9 11Kia K9: korejská řada 7 předčasně odhalena na fotkách i videích - 17 - Kia K9 12
Inspirací pro Kiu K9, respektive designéra Petra Schreyera se evidentně stal stylistický směr mnichovské automobilky BMW

Zdroje: Korean Car Blog, korejská automobilová fóra

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše