Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace

Říká si podle pouště ve Střední Asii, jejíž jméno v překladu znamená „Jakmile vejdeš, není cesty zpět”. Přesně to sedí i na tento stroj ve skutečně expedičním provedení, které navíc nezanevírá ani na patřičný luxus. Stojí ovšem také patřičné peníze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace

8.7.2022 | Eva Skořepová

Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace

/

Foto: Eva Skořepová, Autoforum.cz

Říká si podle pouště ve Střední Asii, jejíž jméno v překladu znamená „Jakmile vejdeš, není cesty zpět”. Přesně to sedí i na tento stroj ve skutečně expedičním provedení, které navíc nezanevírá ani na patřičný luxus. Stojí ovšem také patřičné peníze.

Taklamakan 4x4 je obytná dodávka na šestimetrovém podvozku Mercedesu Sprinter s hmotností do 3,5 tuny, takže pro jeho řízení stačí i „obyčejný” řidičský průkaz skupiny B. Tento vůz z pera holandského výrobce jachet je v mnohém netradiční. Vychází z konceptu Roadtrip 595L firmy Innova a opravdu působí jako kompaktní jachta na čtyřech kolech pro dvě osoby. Solidní techniku výchozího Sprinteru spojuje s upraveným designem interiéru a exkluzivním zpracováním interiéru od odborníků na stavbu luxusních lodí. I použité materiály známe spíše z mořských hladin, například podlaha je zde z teakového dřeva.

Díky výkonnému třílitrovému šestiválci s automatickou převodovkou 7G-Tronik plus a pohonu 4x4 s redukcí má Taklamakan 4x4 vhodný technický základ pro dlouhé trasy na silnici i po nezpevněných cestách. Sama jsem si jej mohla zkusit a projela s ním všude, i v silně blátivém terénu.

Na silnici naopak není těžké ocenit vymoženosti a výbavu Mercedesu - multimediální systém MBUX 10,25" s dotykovou obrazovkou a digitálním rádiem a všechny asistenty: jízdy v pruzích, bočního větru, odstupu Distronic, hlídání mrtvého úhlu, rozjezdu do kopce, nouzovou brzdu... Nechybí ani parkovací asistent s couvací kamerou, bezdrátové nabíjení telefonů nebo vyhřívané čelní okno a dešťový senzor. O automatických LED světlech, klimatizaci, elektrických oknech a zrcátkách a centrálním zamykání ani nemluvím.

Zadní část vozu vyplňuje podélná manželská postel o rozměrech 193x170 cm, na které se díky systému Froli a kvalitním matracím da pohodlně vyspat. Přidáním stolku vznikne „kajuta“, jakou najdete na přídi motorových jachet. Sezení s malým stolkem lze vytvořit i z kabiny otočením sedaček řidiče a spolujezdce. A mezi tím zbyl prostor na kuchyň s tříplotýnkovým plynovým vařičem a dřezem, velkou lednicí s mrazákem a na plnohodnotnou koupelnu se suchým WC, umyvadlem a sprchou. O teplo a ohřev vody ve voze se stará dieselové topení Webasto EVO 6. Ambientní LED osvětlení interiéru je velmi vkusné, stmívání umožňuje nastavení příjemné intenzity.

Všechny důležité komponenty, jako jsou objemné a vyhřívané nádrže na vodu, topení a izolace, zajišťují, že off-roadový karavan je v přírodě zcela soběstačný, aniž byste se museli vzdát pohodlí. Nabízený standard je tedy vskutku vysoký, tomu ale odpovídá i cena. 134 773 euro bez DPH v základu znamená, že s českou daní z přidané hodnoty jste na 4 milionech korun jako nic.

Technické údaje Taklamakan 4x4

Délka: 6 m
Šířka: 2,18 m
Výška: 2,9 m
Celková hmotnost: 3 500 kg
Počet míst na jízdu: 2
Počet míst na spaní: 2
Podvozek: Mercedes-Benz 419 CDI
Motor: Diesel 3,0/190 koní
Objem nádrže na vodu: 96 l
Objem nádrže na odpadní vodu: 86 l
Objem palivové nádrže: 93 l
Základní cena: 134 773 Eur bez DPH


Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 1 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 01Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 2 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 02Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 3 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 03Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 4 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 04Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 5 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 06Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 6 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 07Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 7 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 08Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 8 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 09Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 9 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 10Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 10 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 11Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 11 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 12Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 12 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 13Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 13 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 14Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 14 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 15Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 15 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 16Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 16 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 17Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 17 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 18Konec světa můžete přežít i v luxusní jachtě na kolech, tento vůz nezastaví těžký terén ani žádná civilizace - 18 - Innova Taklamakan 4x4 zkusenost 19
Taklamakan 4x4 je postaven na základech Mercedesu-Benz 419 CDI, který je osazen třílitrovým dieselovým motorem a projede téměř jakýkoli terén. Interiér připomíná uspořádáním i použitými materiály luxusní motorovou jachtu. Foto: Eva Skořepová, Autoforum.cz

Zdroje: Blue Rent, Caravan Magazine

Eva Skořepová

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.