Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu

Korejci míří už pěkných pár pátků stále výš a ze svých aut dělají dostupné konkurenty klidně i luxusních modelů. Toto je další krok tím směrem - šestimístné provedení se dvěma „kapitánskými” křesly uprostřed.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu

7.12.2021 | Petr Prokopec

Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu

/

Foto: Hyundai

Korejci míří už pěkných pár pátků stále výš a ze svých aut dělají dostupné konkurenty klidně i luxusních modelů. Toto je další krok tím směrem - šestimístné provedení se dvěma „kapitánskými” křesly uprostřed.

Hyundai Santa Fe je aktuálně největším modelem, který u nás korejská automobilka nabízí. Zákazníci u něj mohou počítat s poměrně květnatou nabídkou, neboť k dispozici nejsou jen dieselové, hybridní či plug-in hybridní verze, ale také provedení s pohonem předních či všech čtyř kol. V případě převodovek sice značka počítá jen s automatem, nicméně dále lidem ještě umožňuje volit mezi pětimístnou a sedmimístnou verzí. Ceny pak startují na 849 990 Kč, načež lze 426 letos prodaných aut na českém trhu brát na úspěch. Zvláště když je jisté, že publikum u základu obvykle nezůstává.

Jsme tedy zvědavi, zda se Hyundai rozhodne i u nás představit verzi, která byla aktuálně odhalena v Koreji. Jde totiž o šestimístné provedení, u kterého prostřední řadu se třemi sedadly nahrazují dvě samostatná „kapitánská“ křesla. Ta mohou být v závislosti na vašem rozpočtu čalouněna umělou kůží či přírodní usní nappa, loketní opěrky v uličce jsou nicméně standardem. Stejně jako třeba výdechy klimatizace instalované ve třetí řadě či jednodotykové elektrické otevírání zadních dveří.

Automobilka zároveň přišla s několika dalšími novinkami, které se týkají celé nabídky tohoto modelu. Současně s modelovým rokem 2022 se standardem stávají multimédia s 10,25palcovým dotykovým displejem a navigací, elektricky ovládané víko zavazadelníku či dešťový senzor. Pokud pak zákazníci sáhnou ještě po vrcholné výbavě Calligraphy, mohou počítat ještě s bezdrátovým dobíjením mobilních telefonů a zásuvkou na 220 voltů. Tyto prvky přitom u nás najdete, a to třeba u vrcholného stupně Luxury.

Lze pak už jen dodat, že za šestimístné provedení musí zákazníci oproti tomu pětimístnému připlácet 750 tisíc wonů (cca 14 400 Kč), což je opravdu lidová cena. Santa Fe navíc na korejském trhu startuje na 31 560 000 KRW (cca 606 000 Kč), takže je k mání citelně levněji než u nás. Pod kapotou přitom v té chvíli odvádí svou práci 2,5litrový atmosférický čtyřválec naladěný na 180 koní. Dvoulitrový turbodiesel s 202 koňmi pak mohou zvolit stejně jako my, návdavkem se jim však ještě nabízí i 3,5litrový šestiválec produkující 272 koní.


Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 1 - Hyundai Santa Fe 2021 sest mist 01Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 2 - Hyundai Santa Fe 2021 sest mist 02Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 3 - Hyundai Santa Fe 2021 sest mist 03Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 4 - Hyundai Santa Fe 2022 sest mist 01Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 5 - Hyundai Santa Fe 2022 sest mist 02Korejci dodali i u nás prodávanému SUV prvek z luxusních aut, účtují za něj lidovou cenu - 6 - Hyundai Santa Fe 2022 sest mist 03
Hyundai Santa Fe je nově k mání v šestimístné verzi, zatím však jen na korejském trhu. Toto provedení však již bylo potvrzeno pro Austrálii, k nám by se tedy v příštím roce mohlo dostat rovněž. Foto: Hyundai

Zdroj: Hyundai

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše