Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily

Nová Niva po více jak 40 letech čekání na druhou generaci míří do výroby a bující aktivita Lady to jen potvrzuje. Ta sice na úřad poslala jen design konceptu, sama ale prozradila víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily

8.5.2019 | Petr Prokopec

Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová Niva po více jak 40 letech čekání na druhou generaci míří do výroby a bující aktivita Lady to jen potvrzuje. Ta sice na úřad poslala jen design konceptu, sama ale prozradila víc.

Rusové stále pracují na druhé generaci Lady Niva. Její předobraz byl v podobě konceptu představen loni na autosalonu v Moskvě, na sériové provedení si ale budeme muset ještě počkat. Pokud můžeme věřit slovům automobilky, v showroomech by se měla objevit asi za dva roky, sama firma ale přiznává, že vývoj je náročný.

Něco takového není překvapivé, neboť novinka se od stávajícího provedení bude výrazně lišit. Šéfdesignér Steve Mattin naznačil, že od konceptu se příliš uhýbat nebude, což navíc neplatí jen o samotném vzhledu, ale také o technologiích. Zrovna v této oblasti můžeme první generaci považovat za dinosaura, neboť i nadále disponuje kompletně analogovým přístrojovým štítem či atmosférickým motorem. Vrcholem moderny je tak klimatizace či rádio.

Druhá generace v tomto ohledu nemůže být odlišnější, jak koneckonců potvrzují i snímky z patentového úřadu. Ty sice i nadále souvisí pouze s konceptem, automobilka ale souběžně s jejich registraci potvrzuje odklon, ke kterému s novou generací dojde. Novinka přepřáhne na digitální techniku, používat tak bude virtuální kokpit či barevnou centrální obrazovku multimediálního systému.

Rusové dodávají, že i když vzroste komfort, luxus a digitalizace, Niva rozhodně nevyměkne. Nabízena bude navíc ve dvou verzích. První se zaměří právě na zmíněné oblasti, druhá půjde více off-roadovou cestou. Nicméně mimo zpevněný asfalt si poradí oba dva modely, což má naznačit i topografie, se kterou počítá navigace.

Na odhalení zbylých detailů bude třeba vyčkat, tradiční zákazníci Nivy ale zatím zůstávají skeptičtí. Není reálné, aby si levný off-road pro masy mohl dovolit stanout na vlastní platformě a se základy od Renaultu či Nissanu to podle nich nikdy nebude tak drsný off-road, jako první Niva. Čas ukáže, jak moc na místě jejich skepse je.


Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 1 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 01Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 2 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 02Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 3 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 03Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 4 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 04Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 5 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 05Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 6 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 06Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 7 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 07Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 8 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 08Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 9 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 09Lada si nechala patentovat novou Nivu, při registraci odhalila nové detaily - 10 - Lada Niva 2019 patentove obrazky 10
Obrázky nové Lady Niva zamířily na ruský patentový úřad, spolu s tím jsme se dozvěděli pár nových detailů

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše