Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen

(doplněno) Věřte tomu, nebo ne, ale tohle je hlavní hvězda Lamborghini na letošním 83. ženevském autosalonu. Říká si Veneno neboli jed.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen

3.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Věřte tomu, nebo ne, ale tohle je hlavní hvězda Lamborghini na letošním 83. ženevském autosalonu. Říká si Veneno neboli jed.

Tip: Projděte si již podrobné oficiální představení nejnovějšího Lamborghini.

Doplněno 4.3. 10:00: V galerii máme pro vás připravené další tři dosud neviděné záběry, které nade vší pochybnost potvrzují reálnost konceptu. Během dnešního večera bychom pak mohli mít potvrzeny také technické údaje.

Doplněno 23:30: Teď už máme jistotu, že i první obrázek nového supersportu Lamborghini Veneno byl reálný. Po předchozích snímcích zádě, vrchu i interiéru vozu se nám podařilo získat i fotku přídě, za jejíž autenticitu už můžeme dát ruku do ohně. Dlouhé řeči jsou zbytečné, podívejte se sami, co stvořili lidé ze Sant'Agaty - teď i shora, zezadu a zevnitř...


Italská manufaktura Lamborghini letos slaví půlstoletí od svého založení, což je už docela pádný důvod „obdarovat“ své příznivce něčím víc než jen výročním modelem Aventadoru či Gallarda. Dost možná dojde později i na ně, hlavní dárkem pro blížící se Ženevu se však stane zbrusu nový dvoudveřový supersport Veneno.

Vzhledem k akutnímu nedostatku informací po nás momentálně opravdu nemůžete chtít, abychom vám stoprocentně potvrdili autenticitu tohoto záběru, náš dobrý zdroj v Itálii ale tvrdí, že vzhled i jméno vozu jsou skutečné. A vzhledem k tomu, že nám dosud nikdy nelhal, nemáme mnoho důvodů ani tentokrát pochybovat.

Samotný první obrázek má ale jiný původ. Jedná se o únik fotografie skrze britský časopis a reálnost podporuje také dřívější obrazová upoutávka, zveřejněná před několika dny na profilové stránce Automotive LCC Chrise Doanea, který se jinak zabývá pořizováním špionážních fotek. K vozu ani obrázku nic nenapsal, nicméně tvar podběhu, italská trikolora i rudé detaily na karbonové karoserii a kolech vylučují, že by se mohlo jednat o jiné auto.

Studie Veneno, což španělsky znamená jed, je postavena na platformě Aventadoru a mělo byto být dosud nejvýkonnější auto, které kdy opustilo bránu továrny v Sant'Agatě. Vyladěný atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru dává 740 bhp, jinak řečeno 750 koní, které ve spojení s karoserií z uhlíkových kompozitů (vyrobených stejnou technologií jako u extrémně lehkého Sesto Elemento) má stačit k dosažení maximální rychlosti 354 km/h.

Černá placka byla údajně stavěna po všech stránkách jako okruhový speciál, čemuž odpovídá také množství spoilerů, velké křídlo na zádi a ve spodní části zadního nárazníku rýsující se difuzor. Přesto bude její provoz na běžných silnicích legální. Ano, ještě jsme se nezmínili, ale opravdu se nejedná pouze o hračku určenou ke zvyšování prestiže na autosalonech. Lamborghini celkem postaví tři kusy, každý v hodnotě 3,1 milionu liber - v přepočtu 92 milionů korun. Pokud vám jsou obchody a máte zálusk, peněženku můžete zavřít. Všechny jsou prý již vyprodané.

Další detaily a snnímky se snažíme zajistit, pokud se nám to podaří, článek doplníme.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 1 - lamborghini veneno dalsi unik oficialni fotky 01Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 2 - lamborghini veneno dalsi unik oficialni fotky 02Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 3 - lamborghini veneno dalsi unik oficialni fotky 03
Spousta reakcí přirovnává nové Veneno k Pagani Zonda R, co myslíte?

Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 4 - Lamborghini Veneno oficialni unik 00Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 5 - Lamborghini Veneno oficialni unik 01Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 6 - Lamborghini Veneno oficialni unik 02Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 7 - Lamborghini Veneno oficialni unik 03
Nový supersport je postaven na základech Aventadoru, tyto snímky jsou zaručeně autentické

Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 8 - Lamborghini Veneno jizdni dalsi 01Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 9 - Lamborghini Veneno prvni unik 01Lamborghini Veneno: nový speciál Lamba přečasně odhalen - 10 - Lamborghini Veneno prvni unik 02
O prvním jízdním záběru z britského časopisu jsme měli jisté pochybnosti, původní fotografie nicméně ukazuje, že zřejmě reálný

Zdroj: Pistonheads

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.