Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň

Chcete velké SUV se sedmi místy uvnitř? Není problém, třeba Škoda vám za 700 tisíc udělá pomyšlení základním Kodiaqem. Vybavené DFSK Glory startuje níž i s třetí řadou sedadel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň

3.1.2020 | Petr Prokopec

Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň

/

Chcete velké SUV se sedmi místy uvnitř? Není problém, třeba Škoda vám za 700 tisíc udělá pomyšlení základním Kodiaqem. Vybavené DFSK Glory startuje níž i s třetí řadou sedadel.

Nová vlna čínských aut již ani zdaleka nepřipomíná pojízdné rakve, jejichž kabinu plní odér smradlavého lepidla. Místo toho tu máme konkurenceschopné vozy, což není až tak překvapivé, neboť byly vyvíjeny dle evropských standardů. Příkladem za všechny je SUV zvané Glory 580, za kterým stojí značka DFSK. Ta vznikla jako společný podnik automobilek DFSK a Chongqing Sokon Industry Group a své SUV nabízí i v zemích Evropské unie. Po Německu nyní přišla na řadu Velká Británie.

Jméno DFSk Glory 580 může znít lecjak, s cenou od 22 947 Eur (cca 580 tisíc Kč) je ale v Německu zajímavou nabídkou. Britské ceny jsou vyšší, například taková Škoda Kodiaq v Británii startuje na 800 tisících Kč, a tak i DFSK začíná výše - na 23 369 librách (cca 695 tisíc Kč). Glory 580 tak i tam patří mezi nejlevnější sedmimístná SUV, která lze na trhu koupit a je tedy docela dobře možné, že zákazníky osloví i tam.

Glory 580 přichází prozatím v jediné specifikaci, jenž počítá krom veškeré nezbytné výbavy také s 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 145 koní, které míří pouze na přední nápravu, a to skrze automatickou převodovku CVT. Němci přitom po testu poukázali hlavně na špatné sladění hnacího ústrojí, jenž vyústilo nejen ve vyšší hlučnost, ale také ve zhoršenou spotřebu. Ta vyšplhala na 9,9 l/100 km, dle značky DFSK byste však při poklidné jízdě měli počítat spíše s 7,4litrovým průměrem.

Čínská novinka je tak čímsi jako Dacií působící v segmentech, kam se rumunská značka nepouští, i tak ale má čím zaujmout. Pdle výrobce navíc jde jen o první vlaštovku, neboť na úspěch mají navázat hned tři další modely včetně jednoho plně elektrického. I proto chtějí Číňané souběžně se zahájením prodeje vybudovat i „malou profesionální síť respektovaných dealerů“.

Kolik zákazníků se následně prodejcům povede oslovit, zůstává otázkou, při svých cenách ale šanci má - za takový Kodiaq byste při zachování úrovně výbavy, jakou nabízí Číňané, dali ne o jeden, ale hned o několik set tisíc korun více. Osud SUV Glory 580 tedy budeme bedlivě sledovat, přičemž nyní už jen dodáme, že vůz je 4 680 milimetrů dlouhý, 1 845 mm široký a 1 715 mm vysoký.


Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 1 - DFSK Glory 580 foto prvni 01Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 2 - DFSK Glory 580 foto prvni 02Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 3 - DFSK Glory 580 foto prvni 03Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 4 - DFSK Glory 580 foto prvni 04Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 5 - DFSK Glory 580 foto prvni 05Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 6 - DFSK Glory 580 foto prvni 06Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 7 - DFSK Glory 580 foto prvni 07Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 8 - DFSK Glory 580 foto prvni 08Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 9 - DFSK Glory 580 foto prvni 09Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 10 - DFSK Glory 580 foto prvni 10Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 11 - DFSK Glory 580 foto prvni 11Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 12 - DFSK Glory 580 foto prvni 12Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 13 - DFSK Glory 580 foto prvni 13Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 14 - DFSK Glory 580 foto prvni 14Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 15 - DFSK Glory 580 foto prvni 15Levné čínské SUV dobývá i země EU, soupeř Škody Kodiaq stojí o statisíce míň - 16 - DFSK Glory 580 foto prvni 16
DFSK Glory 580 už je kromě Německa k mání také v Británii. Přesunem za kanál La Manche sice podražilo o více než 100 tisíc korun, na tamní poměry je ale stále velmi levné, zvláště vzhledem k výbavě

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše