Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál

Škoda už pustila na trh Octavii ve verzi PRO, která ji má pomoci napravit poněkud chmurnou prodejní bilanci, a tak konkurence nemůže zůstat pozadu. MG 6 PRO ale neklade důraz délku a vnitřní prostor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál

9.6.2021 | Petr Prokopec

Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál

/

Foto: MG Motor

Škoda už pustila na trh Octavii ve verzi PRO, která ji má pomoci napravit poněkud chmurnou prodejní bilanci, a tak konkurence nemůže zůstat pozadu. MG 6 PRO ale neklade důraz délku a vnitřní prostor.

O kdysi britské a nyní již spíše čínské značce MG Motor se dnes nezmiňuje poprvé. Jakkoliv totiž ještě před pár lety takřka zmizela v propadlišti dějin, nyní hlásí nemalé úspěchy na největším trhu světa a pozvolna se vrací i do Evropy, byť prozatím jen na vybrané trhy a navíc jen s některými modely. Sedan MG 6, který je s délkou 4 695 mm téměř dokonalou konkurencí pro Škodu Octavia, mezi ně ovšem nepatří. A je třeba říci, že bohužel, neboť zejména po loňském faceliftu jde o pohledný vůz, která tuzemského soka dokonce překonává rozvorem.

Poté, co Octavia dostala novou variantu PRO, se stejně označenou verzí pochlubilo i MG. Na rozdíl od Škody však daný přídomek nekoresponduje s protažením délky a rozvoru, místo toho tu máme zcela nově pojatou variantu. A ta ve vás touhy vzbudí ještě více, neboť jde o trochu více, než by mladoboleslavská automobilka nabídla pod označením Monte Carlo. Novinka se totiž dočkala zcela nové čelní masky, kvůli které bylo třeba změnit nárazník i kapotu motoru, na níž se přesunulo logo výrobce.

Zajímavé přitom je, že ač se regulérní MG 6 loni dočkalo nových světel, která jsou o poznání užší než ta původní, verze PRO zachází ještě dále a servíruje nám pomalu jen řádek diod na každé straně. Zadních lamp se nicméně již taková škatulata netýkají, místo toho dochází k zachování kousků základního provedení. Pozměnil se ovšem nárazník, který nyní hostí difuzor a dvě mohutné koncovky výfuku. Mimo to pak nemalou pozornost poutá rozměrné a napevno uchycené zadní křídlo.

Za dalšími novinkami je třeba vyrazit do interiéru, ačkoliv uvnitř se již novinka od nabízeného provedení liší méně. Specifická jsou sportovní sedadla s integrovanou opěrkou hlavy a čalounění včetně dekorativních stehů. Nicméně 12,3palcový digitální přístrojový štít byl již loni součástí faceliftu regulérního modelu, a totéž se týká také multimediálního systému s 10,1palcovou obrazovkou, hlasovým ovládáním a možností bezdrátového dobíjení mobilů.

MG 6 PRO se tedy tváří velmi sympaticky, přičemž zmiňovaného českého soupeře takřka dokáže dorovnat i zavazadelníkem, jenž pobere 424 až 1 170 litrů. Octavia je na tom sice ještě lépe, nicméně Číňané evidentně upřednostnili hlavně komfort v kabině. Kde znovu tahají za delší konec provazu, je motorový prostor - novinka nemůže dostala 185 koní a 288 Nm točivého momentu, Octavia PRO je k mání jen se 150koňovou jedna-čtyřkou turbo.

MG sází na 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec, jenž je nastálo spojen se sedmistupňovým automatem a pohonem předních kol. O dynamice se přitom MG nezmiňuje, až tak úplně tragická ale bezesporu nebude. Průměrná spotřeba pak byla vypočítána na 6,2 litru na sto kilometrů. Tím nám ale dostupné informace končí, přičemž cena varianty PRO zatím nebyla zveřejněna. Současné MG 6 ale v Číně startuje na 96 800 yuanech, tedy asi 315 tisících Kč. To je skoro o 200 tisíc méně oproti sumě, na které dnes startuje Octavia u nás (493 900 Kč).


Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 1 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 01Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 2 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 02Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 3 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 03Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 4 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 04Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 5 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 05Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 6 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 06Levný čínský soupeř Škody Octavia dostal novou verzi, vypadá snad lépe než originál - 7 - MG 6 PRO 2021 prvni sada 07
MG 6 PRO vypadá opravdu zajímavě, přičemž překvapivé je, že Číňané vůči výchozímu sedanu výrazně překopali celou příď. Pod kapotou ale zůstala jedna-pětka, která produkuje 185 koní. Tedy sice dostačující výkon, nicméně v tomto případě by se větší stádo přece jen hodilo. Foto: MG Motor

Zdroj: MG Motor

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše