Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

(+ živé foto) Dva v jednom byly dosud hlavně šampóny a prací prášky. Magna tvrdí, že s autem se lze dostat i dál - prezentuje jej jako 3 v 1.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

29.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Dva v jednom byly dosud hlavně šampóny a prací prášky. Magna tvrdí, že s autem se lze dostat i dál - prezentuje jej jako 3 v 1.

Jeden z největších světových dodavatelů součástek a komponentů pro automobilový průmysl, rakousko-kanadská společnost Magna Steyr, má ve zvyku pravidelně vyrukovat s nějakým konceptem, který má demonstrovat její vývojový potenciál, technologie a ekonomickou sílu. Letos dorazí do Ženevy s poněkud balkánsky znějícím jménem Mila Coupic.

Zvláštní druhá část názvu patrně vychází ze spojení slov coupé a pickup, nicméně Magna tvrdí, že jejich novinka kombinuje mnohem více automobilových segmentů. Coupic má být mixem „sportovního SUV, robustního pickupu a elegantního kabrioletu“. Abychom plně docenili, co tím chtěla Magna říci, patrně bude nejrozumnější podívat se na video s počítačovou animací, kterou doprovází písnička otextovaná oslavnou ódou na originální koncepci.

Pokud se vám na to nechce koukat, tak vězte, že jde o jakýsi hybrid Citroënu C3 Pluriel a Škody Felicie Fun. Také zde máte posuvnou lamelovou střechu, sklápěcí zadní sedadla a v případě potřeby dlouhou ložnou plochu na převoz zavazadel a zbytečností. O motoru se tisková zpráva nezmiňuje, nicméně v krátkém snímku jsou náznaky, že by vůz měl dostat pohonnou jednotku využívající vodík, takže buď palivový článek spojený s akumulátory a elektromotorem nebo upravený spalovací motor.

Samozřejmě nad sériovou produkcí se zde neuvažuje, ale některý z konstrukčních prvků konceptu Mila Coupic by Magna mohla zpeněžit, případně jej později pro konkrétního klienta vyrábět.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 1 - Magna Steyr Mila Coupic zive 01Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 2 - Magna Steyr Mila Coupic zive 02Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 3 - Magna Steyr Mila Coupic zive 03Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 4 - Magna Steyr Mila Coupic zive 04Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 5 - Magna Steyr Mila Coupic zive 05Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 6 - Magna Steyr Mila Coupic zive 06Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 7 - Magna Steyr Mila Coupic zive 07Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 8 - Magna Steyr Mila Coupic zive 08Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 9 - Magna Steyr Mila Coupic zive 09Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 10 - Magna Steyr Mila Coupic zive 10Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 11 - Magna Steyr Mila Coupic zive 11
U Magny vyšlechtili vůz, který spojuje vlastnosti hned tří různých typů aut...

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 12 - Magna Steyr Mila Coupic
Vše kolem flexibility karoserie a kabiny jedna fotka asi nevysvětlí, podívejte se raději na video pod článkem

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše