Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

(+ živé foto) Dva v jednom byly dosud hlavně šampóny a prací prášky. Magna tvrdí, že s autem se lze dostat i dál - prezentuje jej jako 3 v 1.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

29.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Dva v jednom byly dosud hlavně šampóny a prací prášky. Magna tvrdí, že s autem se lze dostat i dál - prezentuje jej jako 3 v 1.

Jeden z největších světových dodavatelů součástek a komponentů pro automobilový průmysl, rakousko-kanadská společnost Magna Steyr, má ve zvyku pravidelně vyrukovat s nějakým konceptem, který má demonstrovat její vývojový potenciál, technologie a ekonomickou sílu. Letos dorazí do Ženevy s poněkud balkánsky znějícím jménem Mila Coupic.

Zvláštní druhá část názvu patrně vychází ze spojení slov coupé a pickup, nicméně Magna tvrdí, že jejich novinka kombinuje mnohem více automobilových segmentů. Coupic má být mixem „sportovního SUV, robustního pickupu a elegantního kabrioletu“. Abychom plně docenili, co tím chtěla Magna říci, patrně bude nejrozumnější podívat se na video s počítačovou animací, kterou doprovází písnička otextovaná oslavnou ódou na originální koncepci.

Pokud se vám na to nechce koukat, tak vězte, že jde o jakýsi hybrid Citroënu C3 Pluriel a Škody Felicie Fun. Také zde máte posuvnou lamelovou střechu, sklápěcí zadní sedadla a v případě potřeby dlouhou ložnou plochu na převoz zavazadel a zbytečností. O motoru se tisková zpráva nezmiňuje, nicméně v krátkém snímku jsou náznaky, že by vůz měl dostat pohonnou jednotku využívající vodík, takže buď palivový článek spojený s akumulátory a elektromotorem nebo upravený spalovací motor.

Samozřejmě nad sériovou produkcí se zde neuvažuje, ale některý z konstrukčních prvků konceptu Mila Coupic by Magna mohla zpeněžit, případně jej později pro konkrétního klienta vyrábět.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 1 - Magna Steyr Mila Coupic zive 01Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 2 - Magna Steyr Mila Coupic zive 02Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 3 - Magna Steyr Mila Coupic zive 03Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 4 - Magna Steyr Mila Coupic zive 04Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 5 - Magna Steyr Mila Coupic zive 05Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 6 - Magna Steyr Mila Coupic zive 06Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 7 - Magna Steyr Mila Coupic zive 07Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 8 - Magna Steyr Mila Coupic zive 08Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 9 - Magna Steyr Mila Coupic zive 09Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 10 - Magna Steyr Mila Coupic zive 10Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 11 - Magna Steyr Mila Coupic zive 11
U Magny vyšlechtili vůz, který spojuje vlastnosti hned tří různých typů aut...

Magna Steyr Mila Coupic: imaginární král crossoverů - 12 - Magna Steyr Mila Coupic
Vše kolem flexibility karoserie a kabiny jedna fotka asi nevysvětlí, podívejte se raději na video pod článkem

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše