Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou

Dvojité napadení granátem nebo palba z AK-47 vás může nechat v klidu v prvním pancéřované SUV Bentley. Své schopnosti před okolím tají, také proto umí i v nouzi vypadat vznešeně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou

3.9.2019 | Mirek Mazal

Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dvojité napadení granátem nebo palba z AK-47 vás může nechat v klidu v prvním pancéřované SUV Bentley. Své schopnosti před okolím tají, také proto umí i v nouzi vypadat vznešeně.

Slovem „neprůstřelné“ občas označujeme leccos, málokdy se ale toto slovo objevuje ve spojení s Bentley nebo dvanáctiválcovým motorem. Tentokrát ale můžeme udělat výjimku, neboť neprůstřelná schránka se díky kanadské firmě Inkas Armored Vehicle Manufacturing stala z dvanáctiválcové Bentaygy právě od Bentley.

Jeden z předních světových výrobců obrněných vozidel využil svého know-how k vytvoření prý nejluxusnějšího obrněného SUV světa a prvního takového modelu značky Bentley na celém světě. Odolná Bentayga splňuje balistické standardy CEN 1063 BR6 a tvůrci slibují výdrž dodatečné ochrany i po výbuchu ne jednoho, ale hned dvou ručních granátů DM51 současně.

Přestože je vůz opláštěn přídavnými vrstvami, stále vypadá téměř úplně sériově. Bentayga si zachovává vznešený vnější vzhled a interiér potažený kůží či skutečným dřevem nic nenapovídá o bojovém provedení. Ochranu může prozrazovat například dělicí přepážka zavazadlového prostoru a kabiny, ta ale není nezbytnou výbavou.

Navzdory přidané hmotnosti úpravce nesahal na motor nebo podvozek. Neprůstřelný typ tak dále používá šestilitrový W12 se dvěma turby o výkonu 447 kW (608 koní) a točivém momentu 900 Nm. O jízdní komfort se stará vzduchové odpružení se čtyřmi úrovněmi nastavení. „Bentley Bentayga vybavené pohonnou jednotkou W12 je jedním z nejrychlejších luxusních SUV na současném trhu. Naší prioritou bylo využít konstrukce vozidla a přidat mu kvalitní balistické charakteristiky, aniž by došlo ke snížení jeho technické výkonnosti,“ upřesnil k projektu David Khazanski, generální ředitel.

„Využili jsme inovativní materiály, které jsou lehké, ale zároveň certifikované podle všech globálně uznávaných balistických standardů. Toto vozidlo úspěšně chrání své cestující před útočnými puškami a granáty, ale na silnici se ve srovnání s neobrněnou Bentaygou nechová odlišně,“ přidal chválu šéf značky a raději zatajil přesnou prodejní cenu odolné varianty. Prodeje začnou příští rok a 10 milionů korun českých tady stačit nebude.


Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 1 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 01Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 2 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 02Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 3 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 03Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 4 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 04Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 5 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 05Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 6 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 06Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 7 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 07Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 8 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 08Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 9 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 09Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 10 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 10Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 11 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 11Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 12 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 12Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 13 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 13Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 14 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 14Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 15 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 15Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 16 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 16Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 17 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 17Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 18 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 18Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 19 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 19Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 20 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 20Nejluxusnější obrněné SUV světa vás nenápadně proveze i válečnou zónou - 21 - Bentley Bentayga Inkas foto prvni 21
Firma Inkas zpevnila kostru Bentaygy, aby opulentní SUV vydrželo útok ručními zbraněmi i výbušninami bez ztráty kytičky. Vypadá stále stejně noblesně, vydrží ale mnohem víc

Zdroj: Inkas Armored Vehicle Manufacturing

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše