Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody

Volkswageny si z hlediska spolehlivosti obecně nevedou špatně, jeden z nich na tom ale musí být statisticky nejlépe. Možná vás překvapí, že nejde o žádného starého harcovníka, ale mladý model T-Roc. Právě ten se nyní dočkal faceliftu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody

17.11.2021 | Petr Prokopec

Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody

/

Foto: Volkswagen

Volkswageny si z hlediska spolehlivosti obecně nevedou špatně, jeden z nich na tom ale musí být statisticky nejlépe. Možná vás překvapí, že nejde o žádného starého harcovníka, ale mladý model T-Roc. Právě ten se nyní dočkal faceliftu.

Poslední TÜV Report musel Volkswagen číst s obrovským nadšením. Vůbec třetím nejspolehlivějším vozem současnosti byl totiž německými techniky vyhlášen model T-Roc. Ten stojí na modulární platformě MQB A1, jíž používá i Škoda Karoq či Seat Ateca. Česká i španělská verze jsou přitom taktéž hodnoceny poměrně dobře, jakkoliv v jejich případě je již poruchovost o trochu vyšší. Stále nicméně platí, že koupí tohoto trojlístku neuděláte chybu ani při návštěvě prodejce nových aut, ani v autobazarech.

Ateca přitom na svět přišla jako první, faceliftu se tak dočkala již loni v červnu. Na omlazený Karoq si pro změnu musíme počkat do konce listopadu, zatímco inovovaný T-Roc byl odhalen právě nyní. Změny se přitom soustředí hlavně na čelní partie, neboť nová je jak maska chladiče, tak světlomety. Ty jsou v případě volby matricových diod propojené podsvícenou lištou, jenž nicméně níže položeným variantám bude chybět. U těchto aut navíc zákazníci musí počítat se základními LEDkami.

Nová světla se nastěhovala i na záď, stejně jako na obou koncích vozu najdeme také přepracované nárazníky. Zároveň je možné počítat s pozměněným designem litých kol, jenž lze objednávat v 16- až 19palcovém rozměru. Tím jsou ovšem venkovní novinky u konce, přesunout se tak můžeme do interiéru. VW zde přitom tvrdé plasty nahradil měkčenými, stejně jako od osmé generace modelu Golf přebírá SUV volant. Za ním pak u každé verze nebude chybět 8palcový digitální přístrojový štít.

Zmínit můžeme novinky v rámci bezpečnostní výbavy, jenž nově počítá s vylepšeným prediktivním tempomatem nebo čelním přednárazovým asistentem. Parkovací asistent se pak nastěhoval do standardní výbavy, více nám toho ale facelift nepřináší. Je přitom jasné, že ve stejném duchu se bude odehrávat i modifikace Škody Karoq, načež i český zástupce zjevně dorazí jen s novými nárazníky, světlomety a některými modernějšími systémy.

Po stránce motorické zůstává u Volkswagenu vše při starém, náš tip na absenci hybridů u Škody Karoq tak byl správný. Zákazníci tedy budou moci v obou případech i nadále sahat po litrovém tříválci, 1,5litrovém a dvoulitrovém čtyřválci či dvoulitrovém turbodieselu. Volit pak bude možné mezi manuálem a automatem, stejně jako mezi pohonem předních či všech čtyř kol. Na ta poté zamíří 110 až 190 koní.

Za zmínku stojí ještě provedení T-Roc R, které i nadále počítá s dvoulitrovým TSI a 300 koňmi. Zatím se ovšem nezdá, že by takový motor dostal i Karoq. Zástupce VW pak přeplňovanou jednotku doplnil ještě výfukem Akrapovič, unikátními nárazníky či 18palcovými koly Jerez a stříbrně lakovanými kryty předních zrcátek. Na záď se mu pak nastěhoval prodloužený spoiler, to je ale opravdu již vše.


Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 1 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 01Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 2 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 02Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 3 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 03Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 4 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 04Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 5 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 05Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 6 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 06Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 7 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 07Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 8 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 08Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 9 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 09Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 10 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 10Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 11 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 11Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 12 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 12Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 13 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 13Nejspolehlivější Volkswagen se ukázal v novém, předznamenává změny u Škody - 14 - VW T-Roc 2021 facelift prvni sada 14
Facelift Volkswagenu T-Roc se dotknul i kabrioletu či variant R. Zrovna v těchto případech je takřka jisté, že Škoda nebude u modelu Karoq Němce následovat. Jinak se však modernizace českého SUV bude odehrávat ve stejném duchu. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.