Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky

Sotva se Top Gear po odchodu Clarksona, Hammonda a Maye začal stavět na nohy, může začít stavět skoro od nuly. „Joey z Přátel” letos končí, stejně jako Rory Reid a trailer ukazuje, že bude čeho litovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky

14.1.2019 | Petr Prokopec

Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sotva se Top Gear po odchodu Clarksona, Hammonda a Maye začal stavět na nohy, může začít stavět skoro od nuly. „Joey z Přátel” letos končí, stejně jako Rory Reid a trailer ukazuje, že bude čeho litovat.

Již tento pátek odstartuje třetí sezóna The Grand Tour, která zároveň bude i poslední dle původního formátu. Napříště se Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May budou věnovat pouze tzv. speciálům, tedy epizodám, ve kterých se celá trojice vydá na epický výlet. Záběry ze studia tedy budou minulostí, ostatně k jejich upozadění mělo dojít již nyní. Za vším stojí detailní analýzy Amazon Prime TV, ze kterých vyplynulo, po čemž diváci touží. A jejich požadavkům se Jezza a spol. museli přizpůsobit.

Nejde však o jedinou konečnou letošního roku, další je pro změnu spojena s Top Gearem. V případě britské show se zakrátko (přesné datum zatím nebylo stanoveno) dočkáme již 26. série, jež bude poslední pro Matta LeBlanca. Americký herec a automobilový nadšenec již loni oznámil svůj odchod, neboť kvůli přeletům přes oceán byl velmi často odloučen od rodiny. Navíc se plnil i jeho kalendář za Velkou louží, své účinkování v Top Gearu se proto rozhodl přenechat jiným.

Při pohledu na první trailer chystané série se zdá, že LeBlancova odchodu budou diváci litovat. A co více, dost možná právě s ním sejde Top Gear definitivně z výsluní, na které se může vracet jen velmi obtížně. Noví moderátoři Paddy McGuinness a Andrew Flintoff mnoho nadšení nevzbudili, i proto, že ani jeden z nich toho s automobilovou novinařinou moc společného nemá. To sice nemusí být úplně na škodu, jenže jejich sláva je víceméně spojena jen s britským písečkem, nikoliv s celosvětovým.

Pokud si navíc uvědomíme, že z pořadu zmizí také Rory Reid, který si svým vystupováním diváky také získal, je ono střídání stráží vskutku kontroverzní. Reid totiž nekončí kvůli rodině či fanouškům, ale jen z rozhodnutí BBC. Hlavním tahounem tak nyní bude Chris Harris, jenž je sice opravdovým esem z hlediska motoristického žurnalismu, ovšem pro roli lídra zábavné motoristické show se zase tak nehodí. A ani jeho jméno není dostatečně známé na celé planetě.

Top Gear tedy velmi pravděpodobně čeká další sešup. Ještě předtím se ale můžeme těšit na to nejspíše vůbec nejlepší, pod co se LeBlanc, Harris a Reid ještě podepsali. Již z letmých záběrů je patrné, že zejména chemie mezi prvními dvěma zmíněnými je na stejné úrovni jako u Clarksona, Hammonda a Maye. K tomu pak přihoďte třeba jízdu v Bentley Continental či speciálu z Le Mans, roztočené Porsche 911 GT2 RS v dešti nebo kriket hraný za pomoci tuk-tuků.

LeBlanc a Harris si dokonce vyzkouší i nemalý extrém v podobě wingsuitů, počítat pak mohou i s návratem Stiga či Sabine Schmitz. A stejně jako v případě The Grand Tour nás i v tomto případě čekají výlety do mnoha exotických lokací, třeba na Srí Lanku. Top Gear tedy evidentně stále má co nabídnout, alespoň pro začátek letošního roku.


Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 1 - Top Gear S26 trailer 01Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 2 - Top Gear S26 trailer 02Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 3 - Top Gear S26 trailer 03Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 4 - Top Gear S26 trailer 04Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 5 - Top Gear S26 trailer 05Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 6 - Top Gear S26 trailer 06Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 7 - Top Gear S26 trailer 07Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 8 - Top Gear S26 trailer 08Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 9 - Top Gear S26 trailer 09Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 10 - Top Gear S26 trailer 10Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 11 - Top Gear S26 trailer 11Největší hvězda Top Gearu končí v pořadu ve velkém stylu, tady jsou první obrázky - 12 - Top Gear S26 trailer 12
Matt LeBlanc a Rory Reid se s Top Gearem rozloučí v nejlepším možném stylu. Po jejich odchodu pořad pro mnohé asi definitivně skončí

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.