Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke

(+ videa) Téměř jistá produkční verze konceptu Kicks bude stát pod Jukem cenou a kvalitou, ne velikostí. Bude se prodávat v Jižní Americe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke

28.10.2014 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Téměř jistá produkční verze konceptu Kicks bude stát pod Jukem cenou a kvalitou, ne velikostí. Bude se prodávat v Jižní Americe.

Bezejmenný koncept, který Nissan před několika dny poodhalil a který míří na autosalon do brazilského Sao Paula, se ukazuje v celé své kráse. Dostal název Kicks a je již mnohem blíže sériové variantě než dva roky starý stroj s názvem Extrem. Ten se ukázal také v Sao Paulu a byl všechno, jen ne sportovní, i když se tak snažil tvářit.

Kicks předpovídá příchod čtvrtého crossoveru značky Nissan, který se zařadí na dolní konec nabídky, tedy pod model Juke. Třebaže je sériové verzi blíže, je to stále spíše „showcar”, tedy koncept, který při cestě do sériové výroby může dojít jistých změn. Stejně jako Extrem, i Kicks je výsledek práce designových studií Nissanu v americkém San Diegu a brazilském Riu de Janeiro.

„Plovoucí” střecha, jak vidíme na Kicksu, je novým designovým prvkem crossoverů Nissanu. Pro tu bere Kicks inspiraci dost možná u Range Roveru Evoque, zatímco svalnatě působící oblouky blatníků mohou odkazovat na Juke. „Je-li pick-up truck Frontier vzpěrač a GT-R sprinter na světové úrovni, koncept Kicks můžeme přirovnat k brazilskému bojovníkovi jiu-jitsu - vždy připravenému k akci a preciznímu v každém okamžiku,” uvedl designový šéf Mamoru Aoki.

Kicks je ve skutečnosti o něco větší než Juke, a to jak rozvorem, tak délkou, šířkou i výškou. To naznačuje, že to nebude model postavený pod Jukem rozměrově, ale spíše cenou a dost možná i kvalitou. Nepočítá se totiž s příchodem tohoto stroje do Evropy, Spojených států či dalších podobných zemí „prvního světa”, jakkoli v tuto chvíli nelze vyloučit ani to.

Výsledný produkční model - pokud tedy Kicks dojde sériové výroby, což je pravděpodobné - bude cílit zejména na jihoamerické trhy, které jsou v současnosti na vzestupu. Malým crossoverům se tam daří zejména; vyšší světlá výška a oplastování karoserie údajně pomáhá překonávat nástrahy nepříliš kvalitních silnic.


Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 1 - Nissan Kicks oficialni vse 01Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 2 - Nissan Kicks oficialni vse 02Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 3 - Nissan Kicks oficialni vse 03Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 4 - Nissan Kicks oficialni vse 04Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 5 - Nissan Kicks oficialni vse 05Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 6 - Nissan Kicks oficialni vse 06Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 7 - Nissan Kicks oficialni vse 07Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 8 - Nissan Kicks oficialni vse 08Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 9 - Nissan Kicks oficialni vse 09Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 10 - Nissan Kicks oficialni vse 10Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 11 - Nissan Kicks oficialni vse 11Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 12 - Nissan Kicks oficialni vse 12Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 13 - Nissan Kicks oficialni vse 13Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 14 - Nissan Kicks oficialni vse 14Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 15 - Nissan Kicks oficialni vse 15Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 16 - Nissan Kicks oficialni vse 16Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 17 - Nissan Kicks oficialni vse 17Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 18 - Nissan Kicks oficialni vse 18Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 19 - Nissan Kicks oficialni vse 19Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 20 - Nissan Kicks oficialni vse 20Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 21 - Nissan Kicks oficialni vse 21Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 22 - Nissan Kicks oficialni vse 22Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 23 - Nissan Kicks oficialni vse 23Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 24 - Nissan Kicks oficialni vse 24Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 25 - Nissan Kicks oficialni vse 25Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 26 - Nissan Kicks oficialni vse 26
Nissan Kicks si bere detaily designu jak z Juku, tak i z Range Roveru Evoque

Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 27 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 08Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 28 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 09Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 29 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 10Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 30 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 11Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 31 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 12Nissan Kicks: nové SUV pro Sao Paulo je venku, zařadí se pod Juke - 32 - Nissan Extrem Concept Sao Paulo 13
Takto se předchůdce, koncept Extrem, ukázal v Sao Paulu v roce 2012

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše