Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese

(+ videa) Věhlasné SUV se dočkalo tovární tuningové kúry, která přinesla upravený vzhled, výkonnější motor a poladěný podvozek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese

9.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Věhlasné SUV se dočkalo tovární tuningové kúry, která přinesla upravený vzhled, výkonnější motor a poladěný podvozek.

Při pohledu na Nissan Patrol si asi každý představí hlavně překonávání pouštních dun nebo třeba spadlých stromů a sesutých skal. Nikoliv však jízdu na okruhu, na níž neodkazuje ani mohutná karoserie, ani vysoká hmotnost. Nicméně i přesto se právě na toto SUV vrhla sportovní divize značky Nismo, která se zjevně snažila vytvořit konkurenci pro Mercedes-Benz G 63 AMG.

Tato japonská novinka byla aktuálně představena v Dubaji, což je největší trh pro standardní Patrol. Dá se tedy očekávat, že o variantu Nismo zde bude zájem, zvláště když kromě vzhledu došlo také k modifikacím pod kapotou. Osmiválcová pohonná jednotka o 5,6litrovém objemu dostala do vínku 23 koní navíc, pročež jich celkově produkuje 428. Mimo to by mělo dojít v 70 procentech otáček dojít k vylepšení točivého momentu, nic konkrétního však Nissan v tomto ohledu nezmiňuje.

Detailní technické parametry zkrátka nejsou známy, pročež se můžeme přesunout k podvozku, který počítá s poladěnými tlumiči Bilstein. Kromě toho se Patrol Nismo dočkal rovněž tužšího řízení a 22palcových kovaných kol Rays. V rámci vizuálu je možné počítat s poladěným bodykitem, jenž vpředu zahrnuje nový nárazník doplněný červeně lakovaným lízátkem. Pozměněn je také výplet masky chladiče a lehčí dávka agrese byla vstříknuta do žil také světlometům.

Další změny jsou spojeny s mohutnějšími bočními prahy, v jejichž případě Nissan rovněž použil červené tónování. Kromě toho tu pak máme sadu černých doplňků, přičemž ve stejném odstínu je vyveden i zadní difuzor. Nismo přitom dodává, že ještě v kombinaci se střešním spoilerem by mělo jít o karoserii s nulovým vztlakem, tomu se ale při pohledu na výraznou světlou výšku těžko věří. Na druhou stranu, více než dvoutunová hmotnost bude dozajista držet Patrol při zemi.

Dodat pak již můžeme pouze zmínku o novém výfukovém systému a specificky čalouněném interiéru, kterému dominuje bílá kůže. O zahájení prodeje či cenách se Japonci aktuálně nezmiňují, nicméně se dá předpokládat, že Patrol Nismo bude k mání zejména na Středním Východě. Cílová klientela v podobě ropných šejků tak dozajista nebude mít s jeho pořízením nejmenší problémy.


Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 1 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 01Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 2 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 02Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 3 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 03Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 4 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 04Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 5 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 05Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 6 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 06Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 7 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 07Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 8 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 08Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 9 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 09Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 10 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 10Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 11 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 11Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 12 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 12Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 13 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 13Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 14 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 14Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 15 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 15Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 16 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 16Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese - 17 - Nissan Patrol Nismo prvni foto 17
Nissan Patrol Nismo dostal do vínku agresivnější bodykit a 428 koní

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše