Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání

Nové RS se těsně před premiérou ukázalo na prvním videu, dva dny před veřejným debutem je pak k mání už i v bazaru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání

8.7.2013 | Petr Miler | 7 příspěvků

Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové RS se těsně před premiérou ukázalo na prvním videu, dva dny před veřejným debutem je pak k mání už i v bazaru.

Tip: Přečtěte si již nejpodrobnější možné představení nové Octavie RS se 105 fotkami, jízdním videem i detailním tabulkami s technickými daty.

Upraveno 9.7.: Byli jsme požádáni o odstranění videa s první reklamou na novou Octavii RS, neboť se jednalo o její nehotovou verzi a autoři zatím nezískali všechna práva potřebná pro její úplné zveřejnění. Rozhodli jsme se tomuto přání vyhovět, třebaže se vám možná podaří najít celou reklamu jinde.

Můžeme ale použít jízdní záběry nové Octavie RS z tohoto snímku, které jsou vám k dispozici níže a pro nás jsou vzhledem k zaměření Autoforum.cz beztak nejdůležitější. Jinak povedená reklama bude ve finální verzi zveřejněna později.


Po kompletní sadě fotek z katalogu a trochu pozdním oficiálním představení interiéru jsme si od nové Octavie RS dali na pár dnů oraz. To ale neznamená, že jsme nepracovali - střádali jsme k české novince další materiály, které by vás mohly zajímat, až jsme z nich dali dohromady další, snad přínosnou sadu.

Nyní vám tak vůbec poprvé můžeme nejnovější RS ukázat na videu. Jde vcelku pochopitelně o reklamní snímek, ve kterém nejde jen o auto samé, pokud vás ale zajímá, jak to modrému lifrbacku s černou střechou sluší v decentní městské „akci”, podívejte se na něj. Samotná reklama, ač o tom otevřeně nehovoří, je pojata v duchu „všichni si na něco hrají, já ne” a máme zato, že jde o jednu z těch povedenějších - nápadem, vizuálně i hudebně.

Jen video by ale pro vás, jistě náročné čtenáře, asi nebylo dostatečně tučným soustem. Ukázat vám tedy můžeme i pár dalších snímků, z nichž ty nejcennější pocházejí z Rakouska. Jeden z tamních bazaristů již nabízí lehce ojetý vůz se 150 kilometry na tachometru ve verzi Combi s motorem 2,0 TDI a automatickou převodovkou DSG. Jde tak o ještě bizarnější situaci, než když se koncem června vůz objevil v nabídce slovinského dealera. Ten zjevně nekonal v souladu se zájmy Škody a nabídku vozu později stáhnul, jak ale automobilka donutí vyřadit vůz z nabídky nezávislého prodejce, to nevíme. Asi nijak.

Je znovu podivné, že u nás vůz nemá cenu, na oficiálních stránkách automobilky pro zákazníky nenajdeme ani konfigurátor a více než pár fotek. Na webu pro média je jich pak nachází jen o několik málo více. Přitom pár set kilometrů od našich hranic auta mají k dispozici dealeři a to až do té míry, že je rovnou prodávají jiným prodejcům. A to ani nemluvíme o tom, že formální veřejná premiéra auta má proběhnout za dva dny v Goodwoodu, tam už teď škodovka mnoho nového vážně neukáže...

Ke všemu zmíněnému můžeme přihodit pár dalších oficiálních fotek, které nebyly k vidění vůbec, nebo ne v takové kvalitě. Většina z nich zajímavá není, skýtají ale i vůbec první pohled do motorového prostoru benzinové verze. Předem ale upozorňujeme, že moc atraktivní podívanou neskýtá, alespoň barevné logo na ten běžný plastový kryt jednotek TSI automobilka dát mohla...

Pro více informací o technice či cenách vás odkážeme na předchozí články, jednu novinku ale přece jen přidat můžeme. Německé zastoupení Škody ve svých posledních materiálech hovoří mj. o „sportovním interiéru a extra-zvuku pro pocit jako při automobilových závodech”. Znamenat to tedy může i něco jiného, sázíme ale na částečně falešný zvuk motoru podpořený reproduktory v interiéru, dnes ostatně nic až tak zvláštního. Konec konců ani pro koncern VW není podobné řešení neznámou, třeba Leon SC FR jím disponuje též.

Po dalších zajímavostech pátráme, pokud je chcete mít vždy z první ruky, zůstaňte naladěni na našich vlnách.


Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 1 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 01Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 2 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 02Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 3 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 03Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 4 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 04Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 5 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 05Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 6 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 06Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 7 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 07Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 8 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 08Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 9 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 09Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 10 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 10Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 11 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 11Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 12 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 12Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 13 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 13Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 14 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 14Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 15 - Skoda Octavia III RS 2013 prodej dalsi 15
Nové, i docela kvalitní fotky vozu nabízeného ke koupi v Rakousku skýtají hlavně hodně nových pohledů do interiéru


První oficiální video zachycuje Octavii 3 RS v alespoň mírné akci

Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 16 - Skoda Octavia III RS 2013 oficialni dalsi nove 01Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 17 - Skoda Octavia III RS 2013 oficialni dalsi nove 02Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 18 - Skoda Octavia III RS 2013 oficialni dalsi nove 03Nová Octavia RS 2013: první video, další živé fotky, ojetina k mání - 19 - Skoda Octavia III RS 2013 oficialni dalsi nove 04
Další oficiální snímky se vůbec poprvé zabývají interiérem

Zdroje: Škoda, Gebrauchtwagen.at

Petr Miler

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše