Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně

Čtyřválcové novinky ze Zuffenhausenu počítají s exkluzivním lakem či 20palcovými litými koly. Uvnitř lze mít dokonce koberečky z karbonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně

31.5.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtyřválcové novinky ze Zuffenhausenu počítají s exkluzivním lakem či 20palcovými litými koly. Uvnitř lze mít dokonce koberečky z karbonu.

Prakticky pokaždé, když Porsche představí nějakou novinku, divize Exclusive záhy na to odhalí své pojetí daného modelu. Nejinak je tomu i nyní, tedy pár týdnů, respektive měsíců, po debutu roadsteru 718 Boxster a kupé 718 Cayman. Jak je přitom známo, facelift oběma vozům nepřihrál pouze nové označení, ale také v motorovém prostoru nahradil atmosférické šestiválce přeplňovanými čtyřválci.

Puristé samozřejmě danou změnu vnímají negativně, nicméně ve srovnání s předchozí verzí je ta nová o poznání rychlejší. Varianty S se totiž pyšní 2,5litrovou jednotkou, která zadní kola zásobuje 350 koňmi. V kombinaci s automatickou převodovkou PDK a paketem Sport Chrono tak Cayman S zvládá zrychlení na stovku za 4,2 sekundy, Boxster S je o dvě desetiny pomalejší.

Tato fakta jsou ovšem již delší dobu známa, pročež přejděme k novinkám spojeným se zmiňovanou divizí Porsche Exclusive. Boxster se po jejím zásahu může chlubit lakem Racing Yellow, se kterým dorazil paket Sport Design zahrnující doplňky vyvedené pro změnu v černé barvě. Mezi ně přitom patří 20palcová kola Carrera Sport či koncovky sportovního výfuku.

Zmiňovaná žlutá se nastěhovala také do interiéru, kde tvoří pozadí přístrojového štítu a středových stopek. Ty jsou součástí výše vzpomínaného paketu Sport Chrono, kromě něj pak kabinu dále zdobí ještě příplatkový volant GT obšitý Alcantarou a dekory z uhlíkových vláken. Z karbonu jsou pak rovněž unikátní koberečky obšité kůží.

Přesunout se tak můžeme k Porsche Cayman, jenž dostalo lak Carrara White Metallic. Exkluzivní jsou pak rovněž 20palcová litá kola, za dalšími doplňky je třeba vyrazit do kabiny, kde přístroje počítají s bílým lakem a dekorace s broušeným hliníkem. Tím je ale přerod malého kupé u konce.


Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 1 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 01Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 2 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 02Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 3 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 03Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 4 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 04Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 5 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 05Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 6 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 06Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 7 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 07Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 8 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 08Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 9 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 10Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 10 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 11Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 11 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 12Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 12 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 13Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 13 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 14Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 14 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 15Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 15 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 16Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 16 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 17Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 17 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 18Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 18 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 19Nová Porsche Cayman a Boxster dostaly péči divize Exclusive, vypadají skvostně - 19 - Porsche 718 Boxster a Cayman Exclusive prvni sada 20
Porsche 718 Boxster a 718 Cayman prošly kosmetickou péčí divize Exclusive

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše