Nová Putinova limuzína natočena při testech. Nafocen byl i interiér a motor V12

 | 26 příspěvků | 31.10.2017 Petr Prokopec
Reagovat

Nepřihlášený Robert Ramik

Silueta mi trochu připomín.. | 31.10.2017 21:42reagovat
avatar

Silueta mi trochu připomíná Rolls Royce Phantom.

Nepřihlášený Petr Klečka

Rusové mají technické dove.. | 1.11.2017 04:19reagovat
avatar

Rusové mají technické dovednosti, které výtečně uplatňují nejen v kosmickém a obranném průmyslu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený sr

sedačky z minulé generace.. | 1.11.2017 07:59reagovat
avatar

sedačky z minulé generace A8 !

Nepřihlášený

Reakce na: Rusové mají technické dove.. | 1.11.2017 08:41reagovat
avatar

Rusové mají tak skvělé technické dovednosti, že ač největší země na světě s veškerým nerostným bohatstvím a 150mil obyvatel, nejsou schopni vyrobit jediný konkurenceschopný výrobek. Ani telefon, ani auto, ani pračku nebo myčku, absolutně nic, všichni používají ty hnusné západní výrobky, jezdí Mercedesy, v nich poslouchají audio Burmester, volají Iphonem, psolouchají Ipod a koukají na Televizi Samsung.... Ztracený národ. Takže pan ruský Troll Petr Klečka, běžtě to zkopušet jinam

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený dfdf

a prustrelnost? | 1.11.2017 09:05reagovat
avatar

a prustrelnost?

Nepřihlášený Shal

Reakce na: Rusové mají technické dove.. | 1.11.2017 09:27reagovat
avatar

Vrchol ruské vesmírné techniky přišel na začátku 70. let. Od té doby zaostávali za USA. Zlom přišel na začátku 80. let kdy to šlo s jejich vesmírnou technikou z kopce. Rozpad Sovětského svazu jim definitivně zlámal nohy.

Ruská vesmírný výzkum se už pěknou dobu nevyznačuje úspěchy, jako spíše korupcí, rozkrádáním, špatnou kvalitou výroby a kontrolními mechanismy. Nauka má zpoždění 20 let. Angary už leží 3 roky ve skladu a předělávají se.

Jediná věc, která drží ruský vesmírný průmysl nad vodou je to, že Američani vyřadili raketoplány ve prospěch vývoje nových nosičů a ještě minimálně půl roku bude trvat než budou schopni vynášet astronauty do vesmíru vlastními prostředky místo těch 40 let starých Soyuzů. Co bude potom s Roskosmosem, to těžko říct. SpaceX už teď Rusům přebírá většinu komerčních letů a příští rok Muskovi lidé navýší počet letů minimálně o 50 procent. A k tomu začne ještě lítat Blue Origin.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Freki

Kam rusák šlápne, sto let.. | 1.11.2017 10:33reagovat
avatar

Kam rusák šlápne, sto let tráva neroste. Přesto bych tento národ nepodceňoval.

Ve zbrojní a raketové technice rozhodně nehrají druhé housle. Každý velký (počtem) národ má svoje +/-.

Ale toto není politický web.

Jsem zvědav zda auto některý významný recenzent získá na test. A jak dopadne. Vzhledem k specifickým požadavkům nebude moci konkurovat RR nebo MB, ale v porovnání třeba s Cadillacem One "The Beast".

Nepřihlášený Marty

Reakce na: Rusové mají tak skvělé tec.. | 1.11.2017 14:53reagovat
avatar

jasně, rusové nic nevyrábí. Ty kombajny Rostelmash, traktory Kirovetz, nákladáky Ural, GAZ, Kamaz, osobáky Lada, UAZ,dodávky GAZ, autobusy, vojenská a kosmická technika sou asi jen výplod fantazie. Donedávna ještě k těmhle firmám patřil i ZIL.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Marty

Reakce na: Vrchol ruské vesmírné tech.. | 1.11.2017 14:55reagovat
avatar

ono to s nima šlo z kopce a raketa Eněrgija byla nejlepší na světě a Buran překonával SpaceShutle asi v 10 oblastech, aod automatického přistání za pomici počítače, což shuttle nikdy neuměl, přes lepší ochranu před žárem (slavné destičky) po další věci.

Ještě tak o tom něco vědět.

Co třeba ekrnoplány? LUN? Kdo měl něco tkaového operačně nasazené? Nikdo, že :o)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shal

Reakce na: ono to s nima šlo z kopce.. | 1.11.2017 17:41reagovat
avatar

Kde je ta slavná Energia? Kde je Buran? Když pominu že Buran byl novější stroj než Space Shuttle, tak Buran skončil na smetišti dějin. Space Shuttle vynesl Hubblův teleskop a postavil ISS.

Ekranoplány měli jenom Rusové, protože Američané nikdy nic podobného nepotřebovali. A opět. Kde jsou ty ekranoplány? Opět na smetišti dějin.

Smiř se s tím, že Ruská technika zaostává za západem o desetiletí. Ve vesmírném průmyslu je už předstihli prakticky všichni. Od EU po Čínu.

Nepřihlášený

Reakce na: jasně, rusové nic nevyrábí... | 1.11.2017 20:22reagovat
avatar

Ano, psal jsem konkurenceschopné, zdají se Vám tyto značky konkurenceschopné? Vezmu si třeba Francii, poloviční národ, bez významného nerostného bohatství. Jen tak mě napadne - Citroen, Peugeot, Renault,Alpine, TGV, Airbus, skutečně s tím chcete srovnávat, Kirovetz, Ural a podobné značky, o kterých jsem dnes, popravdě, slyšel poprvé v životě?

Nepřihlášený Kupka

Reakce na: jasně, rusové nic nevyrábí... | 2.11.2017 08:05reagovat
avatar

Lada, Dnepr, Ural, Moskvič, Zill atd atd jsou jen kopie a bohužel navíc hodně špatně provedené. Na národ co má 150 milionuů obyvatel je to fakt hodně málo. Němců je polovina, Francouzů taky, o Italech nemluvím a všichni vyrábí auta a motorky na světové úrovni co se týká kvality, designu, pohodlí atd. Rus neumí nic jen drancovat nádhernou přírodu, špatně kopírovat a chlastat. Nebo zapřemýšlejte, máte někdo doma něco ruského kromě vodky (a tu prej vymysleli Poláci) Neříkejte hlavně kaviár protože kvůli němu ta neschopná pakáž vybilia Vyzu Velkou a navíc ten íránskej je stejně lepší

Nepřihlášený Kume

Od "zaostalach" Rusov musi.. | 3.11.2017 00:18reagovat
avatar

Od "zaostalach" Rusov musia američania kupovať raketové motory,aby sa mohli dostať do vesmíru Ďalších 7-8 rokov sa na tom obchode nič nezmení,pretože "technický vyspeli" amici zaspali vývoj.O 7 rokov budú Rusi s vývojom raketový pohonov úplne inde.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shal

Reakce na: Od "zaostalach" Rusov musi.. | 3.11.2017 09:06reagovat
avatar

Tak zaprvé se nejedná o Ruské motory, ale Rusko-Americké motory. Američané jejich vývoj nejenom zaplatili, ale vznikla spoluprací ruského Energomaše a americké Rocketdyne. Američané mají na tento motor vškeré patenty a licence a můžou si je vyrábět doma. Z Ruska je nakupují jenom proto, že je to levnější než doma stavět výrobní linku. Zvlášť když mají jít brzy do výslužby a mají být nahrazeny americkými motory BE-4 (2019-2020).

RD180 sice vychází ze sovětského RD170, ale Rusové se sami vyjádřili, že bez amerických technologií a způsobu testování a vývoje by RD 180 nikdy nemohl vzniknout.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kume

Reakce na: Tak zaprvé se nejedná o Ru.. | 3.11.2017 19:21reagovat
avatar

Mas veľmi nepresne informácie,alebo zámerne dezinformujes. Žiadne licencie na výrobu Rusi Američanom nepredali,je totálna hlúposť, že si ich môžu vyrábať v usa.Americania iba kúpili prava na používanie týchto motorov. Sám americký kongres priznal "ohavny" fakt,ze musia kupovať od Rusov raketové motory ešte 6-8 rokov dokiaľ nevyvinu vlastne.

Rusi pre vlastné účely používajú moderné motory RD191 od roku 2014. Na starších iba zarábajú miliardy,boli by blázni keby výrobu predali amikom.Cely vesmírny program usa aj NASA stojí na ruských raketových motoroch.

Nepřihlášený Monsignor Prassais

Kdo stavěl metro v praze?.. | 4.11.2017 14:23reagovat
avatar

Kdo stavěl metro v praze? převážně Rusové. Kdo staví atomové ledoborce - Rusové. Ekranoplany neskončili na smetišti dějin, ale normálně se sériově vyrábí pro přepravu osob. Jeden z nejlepších antivirů vyvinul rus - Kaspersky. Top systém protiletadlové a protiraketové obrany S400 vyrábí rusové a prodávají do celého světa. Nejmodernější tank Armata vyrábí Rusové. Top náklaďáky Kamaz, vyrábí Rusové a každoročně vyhrávají Dakar. Takhle by se dalo pokračovat hodně dlouho, ale nechci tady psát slohovou práci.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Freki

Reakce na: Kdo stavěl metro v praze?.. | 4.11.2017 18:18reagovat
avatar

To je jak z toho vtipu. A vy zase bijete černochy.

Vše je o ekonomické vyváženosti. Co má ekonomický přínos pro Rusko? Vše má vojenský podtext. Kaspersky byl/je financován KGB/FSB. Armata je ten tank jak přestal fungovat na přehlídce? Dakar je primárně o rozpočtu, Kamaz je napojený na státní finance. Nějaký běžný spotřební výrobek, který generuje zisky? Kdysi snad foto Zenit.

Jak jsem se již zmínil, rusáci dokážou vyvinout zajímavé věci, ale kompletní kolečko od prvotní investice přes vývoj, výrobu, expedici, Pr, atd. prostě neudělají. Ale to žádný stát z bývalého východního bloku. Vše vyrostlo na investicích a s know how západu. Bez toho by jsme tu byli jak v Africe.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše