Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování

Tohle se škodovce nestává často, tentokrát se jí to přihodilo. Její nový model byl nafocen bez maskování ještě před oficiální premiérou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování

19.11.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tohle se škodovce nestává často, tentokrát se jí to přihodilo. Její nový model byl nafocen bez maskování ještě před oficiální premiérou.

Tip: Prohlédněte si také první fotku nemaskované Octavie III Combi.

Tip2: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.

Doplněno 16:20: Náš zdroj zjevně nebyl jediný, komu se podařilo novou Octavii v Chvile nafotit. Přidali jsme ještě jednu fotku od kolegů z Carscoopu, která vůz zachycuje i se zavřenými dveřmi...

Pravda, nejsou to úplně dokonalé záběry, když vůz ukazují výlučně s otevřenou kapotou motoru i všemi dveřmi, přesto jsou o mnoho lepší než všechny dosavadní úniky a špionáže. Vůz totiž postrádá jakýkoli náznak maskování a zcela odhaluje řešení předních světel, podobu nárazníku, masky chladiče i zadních partií. Teprve po dnešku si můžeme dovolit jednoznačně říci, že podoba mladobleslavské novinky nás už nepřekvapí.

Je třeba říci, že navzdory všem předchozím poloodhalením je podoba zejména předních partií trochu překvapivá. Světla jsou větší, výrazně zakřivení jejich spodní hrany se také moc nečekalo a i mohutnost předního nárazníku překonává předpoklady. Naopak maska chladiče je přesně taková, jak jsme si ji „vysnili” a podobně lze hovořit i o koncových partiích, které do značné míry prozradil zaplachtovaný vůz vystavený na někdejší novinářské „předprezentaci” v Portugalsku.

A jak se vůbec stalo, že byl vůz přistižen? Fotografie nám zaslal Roberto z Chile s tím, že zahlédl na ulici v Santiagu de Chile, tedy tamním hlavním městě. Škodovka se vydala až tak daleko pro natáčení oficiálních fotografií a reklamních spotů, aby její novinku nikdo nepoznal. Roberto je ale tamní příznivce značky a novou Octavii nemohl přehlédnout.

Dneškem tak padá jedno z největších tajemství obestírající novou generaci Škody Octavia, tedy její vzhled. Technické a další detaily jsme vám přiblížili v našem předchozím článku a ačkoli jsou částečně spekulativní, na jejich skoro stoprocentní platnost bychom vsadili i krk.

Více vám budeme moci říci snad již brzy, oficiální odhalení musí být na spadnutí. A po dnešku bude ještě blíže.

Gracias por las fotos, Roberto!


Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování - 1 - Nova Skoda Octavia III 2013 bez maskovani 01Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování - 2 - Nova Skoda Octavia III 2013 bez maskovani 02Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování - 3 - Nova Skoda Octavia III 2013 bez maskovani 03Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování - 4 - Nova Skoda Octavia III 2013 bez maskovani 04
Toto je nová Škoda Octavia tak, jak ji v Boleslavi stvořili

Nová Škoda Octavia III 2013 nafocena bez špetky maskování - 5 - Nova Skoda Octavia III 2013 bez maskovani dalsi 01
Další fotka, která novou Octavii zachycuje z trochu jiného úhlu. Čím dál více to vypadá, že dostat vůz do éteru tímto způsobem byl od škodovky záměr...

Poslední foto: Carscoop

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.