Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari

Německá auta mají s Ferrari běžně společné asi jen tolik, že jeden majitel může mít obojí v garáži. Druhovýroba ale nyní nabízí majitelům Audi zabudovat do interiéru další obrazovku po vzoru italských plnokrevníků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari

27.7.2019 | Mirek Mazal

Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari

/

Německá auta mají s Ferrari běžně společné asi jen tolik, že jeden majitel může mít obojí v garáži. Druhovýroba ale nyní nabízí majitelům Audi zabudovat do interiéru další obrazovku po vzoru italských plnokrevníků.

Vozidla luxusního segmentu jsou dnes do značné míry definována počtem a kvalitou digitálních obrazovek. Množství pixelů použitých v moderních Mercedesech nebo Audi často soupeří s monitory kvalitních počítačů, ale ani jeden z těchto výrobců nenabízí displej před spolujezdcem. Dodatečné zobrazení jízdních dat nad úložnou schránkou umí v současnosti jen některá Ferrari, která nyní začínají napodobovat dosud neznámí výrobci z Asie.

Čínské obchody tradičně nabízí úplně všechno a nekonečný sortiment obohatila kopie italského systému znázornění informací na liště před spolujezdcem. Místo nudného obložení palubní desky můžete do interiéru instalovat podlouhlý monitor schopný ukázat otáčky motoru, zařazený rychlostní stupeň, rychlost jízdy a další informace.

Displej je s řídicí jednotkou spojen přes OBD a pro případy, kdy povezete třeba tchyni, kterou děsí všechna čísla od 77 nahoru, je možné displej stisknutím tlačítka vypnout. Pro podobné případy je také možné nechat svítit jen dílčí informace, například aktuální čas a datum.

Instalace by měla být jednoduchá do sériových konektorů uvnitř palubní desky. Produkt je k dispozici primárně pro Audi A4, A5 a Q7 minimálního modelového roku 2017, s trochou šikovnosti je ale prý možné jen instalovat i do dalších aut koncernu VW. Jejich majitelé se pak budou moci cítit, jako by jeli s Ferrari, ale opožděné reakce systému napovídají, odkud zboží reálně pochází.

Video níže je dílem přímo čínského výrobce, který své zboží nenabízí prostřednictvím žádného e-shopu, takže neznáme ani ceny. Kontaktovali jsme jej ale už s dotazem, na kolik taková legrace přibližně přijde a zda je případně možná i do aut Škody. Pár českých kutilů by jistě rádo hledalo způsob, jak trochu Ferrari dostat i do své Fabie či Octavie...


Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 1 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 01Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 2 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 02Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 3 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 03Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 4 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 04Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 5 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 05Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 6 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 06Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 7 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 07Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 8 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 08Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 9 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 09Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 10 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 10Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 11 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 11Nová výbava z Číny udělá z moderních německých aut tak trochu Ferrari - 12 - Audi displej pred spolujezdce z Ciny foto 12
LCD z Číny zobrazuje z palubovky mnoho jízdních dat stejně jako příplatkový systém Ferrari, jen očividně nefunguje stejně svižně

Zdroj: Uni Channel@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše