Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové BMW řady 6: „šestka” pro rok 2011 je tu
20.9.2010 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Také BMW si pro pařížský autosalon nechalo v zásobě jednu ze svých největších letošních novinek. Na Paris Expo totiž poprvé stáhne plachtu ze zbrusu nové generace řady 6.
Automobilka sice zatím označuje novou šestku jako koncept, už při prvním pohledu je ale jasné, že produkční verze se bude lišit maximálně v drobných detailech. Označení „koncept” se tedy jeví být spíše jako alibi za velmi kusé specifikace, které BMW spolu s prvními fotografiemi vypustilo do světa.
Neznáme totiž zatím ani rozměry, ani nabídku motory, nevíme dokonce ani to, jaký motor skrývá samotný koncept. Informací nám dorazilo v jinak hutné tiskové zprávě opravdu naprosté minimum. Co však můžeme důkladně probrat, je design vozu, který je docela jiný než dosud. A tak se na něj pojďme podívat.
Vnější provedení je dokonalým mixem vzhledu současné řady 5 a „jarního” konceptu Gran Coupe. Po Gran Coupe zdělil zakulacenou příď, z „pětky” si pak bere především ostřeji řezanou záď a část interiéru. Jestli se vám vnější vzhled nové řady 6 líbí, nebo ne, to necháme na vás, faktem ale je, že pětkový sedan a šestkové kupé se vizuálně velmi přiblížily (dosud tomu tak vůbec nebylo), a kupé tak získalo mnohem přátelštější vzezření. Pokud si mohu dovolit vlastní skromný komentář, pak se mi dosavadní agresivnější pojetí řady 6 a konzervativnější vzhled řady 5 zdálo být vhodnější kombinací, ale v Mnichově to zjevně vidí jinak.
Vnějšek je dále zajímavý řešením předních světel, která by měla být kompletně z LED, povšimněte si též nového pojetí tzv. Angel Eyes (ony svítící obroučky před hlavními světlomety), která jsou nyní v dolní část zploštělá.
Vnitřek vozu je ztvárněn ve velmi luxusním duchu, jak se na koncept sluší a patří. Pokud by „šestka” takto vypadala i v sérii, asi by umlčela kritiky bavorských interiérů posledních let. Očekáváme však, že do sériové výroby se dostane interiér o mnoho skromnější... Zvláštní pozornost si v něm zaslouží asymetrické ztvárnění středové konzole, která je po letech opět opět orientovaná směrem k řidiči. Nový je též displej navigace, který je výklopný.
Ačkoli o technice nevíme nic, leccos si můžeme domyslet. Základem motorizací bude skoro jistě benzinový šestiválec 3,0 a stejně objemný turbodiesel. Menší osmiválce patrně nahradí tříltitrový přeplňovaný šestiválec a místo osmiválce 5,0 se dočkáme dvakrát přeplňované V8 o objemu 4,4 litru. Převodovky by mohly být automatické i manuální, doufejme.
Další detaily nám jistě přinese pařížská premiéra. V sériové podobě bychom vůz měli poznat již začátkem příštího roku.























Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru 20.4.2026
- Bulega stále neporažen 19.4.2026
- WSSP v Assenu kořistí Oettla 19.4.2026
- Bulega vítězem SprintRace 19.4.2026
- Kdo jiný než Bulega 18.4.2026
Nejčtenější články
Benzin a nafta by musely stát stokoruny několik let, aby dávalo ekonomický smysl koupit si elektrické auto
26.3.2026
Dědic VW se zbavuje svého černého přízraku, kdysi nejdražšího auta světa, aby zachránil ztrátový byznys s elektrickými auty
26.3.2026
Nová levná značka Audi ukázala svůj druhý model, bude to stejný propadák jako ten první
26.3.2026
Projekt elektrických aut Hondy a Sony končí fiaskem, ani jedno z hotových aut nikomu nedodají, lidem vrátí peníze
26.3.2026
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
26.3.2026
Živá témata na fóru
- Cyklistické vlákno 04.23. 05:33 - pavproch
- Onboard videa 04.22. 22:41 - abgx1
- Policejní kontroly a měření 04.22. 20:25 - řidičBOB
- Kdo má přednost? 04.22. 19:10 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 04.22. 14:08 - pavproch
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 04.21. 19:26 - vasco
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.21. 16:22 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 04.21. 10:41 - pavproch
