Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou

Česká automobilka říká, že u své novinky dokázala s větším množstvím stylu praktičnost nejen zachovat, ale dokonce navýšit. Podle oficiálních fotek to tak vypadá, živé už tak pozitivně nepůsobí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou

7.11.2019 | Petr Prokopec

Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou

/

Česká automobilka říká, že u své novinky dokázala s větším množstvím stylu praktičnost nejen zachovat, ale dokonce navýšit. Podle oficiálních fotek to tak vypadá, živé už tak pozitivně nepůsobí.

Mladoboleslavská automobilka si na listopad připravila hned dvě premiéry, přičemž obě jsou velmi důležité. Zatímco však nová Octavia bude navzdory úniku kompletní podoby oficiálně odhalena až příští týden, SUV Kamiq GT již má prezentaci za sebou. Dosud jsme ovšem měli k dispozici pouze oficiální fotografie, nyní tu máme i živé snímky z první prezentace. A ty ukazují, že údajná největší přednost Kamiqu GT není až takovým pozitivem, jak česká značka hlásá.

Škoda už od uvolnění prvních upoutávek slibuje, že nové SUV dokázala učinit jak stylovějším díky linii střechy ve stylu kupé, tak praktičtějším díky jejímu faktickému zvýšení. To je ve světě SUV-kupé novum, neboť tyto verze sportovně-užitkových modelů obvykle měnily styl za praktičnost. Škoda chce posunout obojí dále, což by jistě byla její velká přednost, jenže skutečně nejde o minci s jednou stranou.

Po zhlédnutí auta naživo je třeba uznat, že vůz svou výšku při pohledu zepředu dobře maskuje. Mladoboleslavská novinka tak může prakticky komukoliv připadat jako širší a nižší než třeba osmá generace Volkswagenu Golf, jakkoliv pravda je pravým opakem. Ovšem kombinace zlatého laku, stříbrných chromových linek a kontrastně zbarvené střechy dělá v kombinaci s chytrým designem své. Nicméně je skutečně nutné stát před vozem a koukat jen na jeho čelní partie nebo část boků.

Stačí však udělat pár kroků, pohlédnout na vůz šikmo zezadu a rázem je vám jasné, že Kamiq GT neklame tělem tak dobře, jak by si přál. Třebaže je posun do výšky pouze třináctimilimetrový, záď naživo působí jako mrakodrap. Tohle rázem není stylové SUV-kupé, ani běžné SUV, ale spíše poněkud neforemně působící rodinný model. Jistě, výměnou za to lze očekávat větší prostor pro hlavu pro cestující vzadu, snaha navodit dojem kupé tady ale zdaleka neprochází, a to ani s černou střechou a tříbarevným sloupkem.

Vzhled ale již hoďme za hlavu, místo toho si jen v rychlosti představme zbytek vozu, a to z jeho technické stránky. Začneme přitom u platformy PQ34, jejíž stopy se táhnou až ke čtvrté generaci Volkswagenu Golf z roku 1997. Jak je tedy vidno, koncern skutečně zvládá recyklovat svou techniku na jedničku. Navíc tak činí s maximálním možným důrazem na snížení ceny, pročež jak Kamiq, tak ani stylové provedení nemají k dispozici pohon všech kol. Výkon tedy pokaždé míří pouze dopředu.

Oproti výchozímu provedení dostanou zákazníci nejen 1,5litrový atmosférický čtyřválec, ale i 1,2litrové turbo. První pohonná jednotka přitom produkuje 112 koní v případě manuální převodovky, respektive 110 u automatu, zatímco druhá disponuje 115 koňmi a především 200 Nm točivého momentu. Spotřeba se přitom pohybuje mezi 5,8 a 6 litry na sto kilometrů, o jízdní dynamice se automobilka dále nezmiňuje.

Lze už jen dodat, že Kamiq GT bude mít ještě jednu živou premiéru, a to 22. listopadu na autosalonu v Kantonu. V té chvíli by měly být oznámeny i ceny a spuštěn prodej. Konzervativně střižené SUV je přitom k dispozici od 105 900 yuanů (cca 348 tisíc Kč), novinka by ovšem neměla zamířit nahoru jen výškově, ale také po stránce finanční.


Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 1 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 01Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 2 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 02Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 3 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 03Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 4 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 04Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 5 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 05Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 6 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 06Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 7 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 07Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 8 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 08Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 9 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 09Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 10 - Skoda Kamiq GT 2019 zive foto 10
Naživo vypadá Škoda Kamiq GT daleko vyšší...

Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 11 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 01Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 12 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 02Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 13 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 03Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 14 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 04Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 15 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 05Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 16 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 06Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 17 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 07Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 18 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 08Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 19 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 09Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 20 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 10Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 21 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 11Nové SUV Škody se ukázalo naživo, jeho údajná přednost je rázem spíš slabinou - 22 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 12
...než na oficiálních fotkách

Zdroj: Drom.ru

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše