Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř

McLaren a Mercedes jsou dvě ikony světa soutěžních a sportovních aut, ani jedním ale není nejnovější stroj nesoucí jejich jména. Má jen 190 naftových koní a rychlost nahrazuje komfortem při dlouhých pobytech mimo domov.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř

17.11.2019 | Mirek Mazal

Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

McLaren a Mercedes jsou dvě ikony světa soutěžních a sportovních aut, ani jedním ale není nejnovější stroj nesoucí jejich jména. Má jen 190 naftových koní a rychlost nahrazuje komfortem při dlouhých pobytech mimo domov.

Nabídku obytných aut doplnil bohatě vybavený McLaren-Mercedes. Tmavá dodávka s obyvatelným prostorem nemá nic společného s formulovým týmem McLaren nebo s britskou značkou sportovních vozů stejného jména. Firma za vozem stojící se ale v paddocku neztratí, protože kdysi začínala jako stavitel karavanů pro soutěžní stáje motoristického sportu.

Britský podnik si celým jménem říká McLaren Sports Homes, sídlí na předměstí Manchesteru a aktuálně exceluje v přestavbách úložných prostor dodávek do podoby obývacího pokoje či malého bytu. Spíše to druhé vzniklo v zadní části Mercedesu-Benz 319 poháněného třílitrovým dieselem V6 o výkonu 190 koní. Varianta s extra dlouhým rozvorem stačila na zabudování klimatizační jednotky, topení, ohřevu vody, přibyly akumulátory pohánějící palubní elektroniku, navíc jsou na střeše umístěny solární panely, přídavné baterie a zásobník vody.

Ryze funkční doplňky jsou základ, více na očích jsou především luxusní prvky jako dřevěný nábytek s rozlehlou sedací soupravou. Pasažérům je k službám provizorní kuchyňský kout osazený plynovým sporákem, lednicí a dřezem. Běžnou hygienu obstará malá koupelna doplněna toaletou i sprchou. Volný roh uvnitř obydlí je šikovně využit k situování útulné ložnice dostupné po žebříku.

Autoři využili každý centimetr ke zvýšení komfortu cestujících. Přírodní materiály pokrývají obytnou část propojenou s místem řidiče, zbytek zadní sekce Sprinteru patří oddělenému úložnému prostoru s jednoduchou dílnou. Všechny oddíly dlouhého McLarenu jsou volně průchozí, ale pozici centrálního domovního vstupu zabraly elektronicky ovládané boční dveře s posuvnou mechanikou.

Zvenčí vynikne temný lak Tenorite Grey Metallic, pod mrakem pohřební metalíza splývá do černé sladěné se stejně vyvedenými disky kol. Z exteriéru jsou zajímavostí i vysunovací markýza nebo světelná výbava pozičními žárovkami doplněnými o výkonnou rampu nad stínítkem čelního okna - díky tomu všemu dělá auto dojem pojízdné mafiánské základny. Cenu vozu neznáme, s ohledem na úroveň základu i samotné přestavby půjde přinejmenším o vysoké jednotky milionů korun.


Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 1 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 01Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 2 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 02Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 3 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 03Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 4 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 04Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 5 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 05Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 6 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 06Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 7 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 07Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 8 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 08Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 9 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 09Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 10 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 10Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 11 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 11Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 12 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 12Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 13 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 13Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 14 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 14Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 15 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 15Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 16 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 16Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 17 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 17Nový McLaren-Mercedes není sporťák, ale naftová dodávka s luxusním bytem uvnitř - 18 - McLaren Mercedes obytny Sprinter 18
Mercedes Sprinter upravený firmou McLaren Sports Homes je to poslední, co byste si po vyslovení spojení McLaren-Mercedes představili - luxusní karavan ukrytý za černými skly

Zdroj: McLaren Sports Homes

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše