Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě

Zhmotnění extrémní kombinace luxusu a dynamiky se světu představila teprve minulý měsíc a už si jej v plné kráse můžeme prohlédnout v pod širým nebem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě

17.7.2019 | Mirek Mazal

Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zhmotnění extrémní kombinace luxusu a dynamiky se světu představila teprve minulý měsíc a už si jej v plné kráse můžeme prohlédnout v pod širým nebem.

Bentley teprve před měsícem odhalilo podrobnosti o zřejmě nejvyspělejším sportovním sedanu v současné nabídce. Třetí generace verze Flying Spur byla dosud známá jen oficiálních fotek, všechny její křivky se ale nyní konečně ukázaly i na denním světle. Fotograf zachytil jeden z prvních vypuštěných modelů na parkovišti v prosluněném knížectví Andorra.

Záběry ukazují na luxusní sedan pozoruhodně svalnatou stavbu 5,3metrového stroje, kterou jen podporuje poměrně malé prosklení interiéru. Pořádný kus přepychu září na dálku chromovanými doplňky elegantní karoserie. Vyfotografovaný exemplář má světlý lak a k tomu velké černé disky 22palcových kol s deseti stejnými paprsky.

Nelze přehlédnout relativně velká zpětná zrcátka s integrovanými směrovkami. Modernímu osvětlení dominují přední reflektory LED s matrixovou technikou. Mezi tradičně kulatými světly celý prostor uzmula velkoplošná maska chladiče rozrážející vzduch směřovaný do útrob dlouhé kapoty. Pod víkem motoru se ukrývá v tom lepším případě W12 ve spojení s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Benzínový šestilitr s dvojitým přeplňováním dává k dispozici výkon 467 kW (635 koní) a 900 Nm, což je dost na sportovní limuzínu akcelerující do 100 km/h za 3,8 sekundy. Maximální rychlost je dotažena k hodnotě 333 km/h - rychlejší sériově vyráběný sedan v tuto chvíli na světě neexistuje.

Flying Spur je vybaven řízením všech kol a systémem Bentley Dynamic Ride zajišťujícím kontrolu nad jízdou a dostatečné pohodlí. Použitá platforma MSB pochází z Porsche Panamera, ale inženýři Bentley se pokusili nastavit velkorysejší vzduchové tlumení nerovností s větším prostorem pro posádku. Masivní zadní dveře jasně upřednostňují zadní pasažéry před služebnictvem na předních sedadlech, ale tohle by mělo být zajímavé auto i pro řidiče - dynamická čísla doplněná o úsporu 84 kg hmotnosti vozu hovoří jasně.

Zákazníci se mohou těšit na začátek příštího roku, kdy se začnou plnit první objednávky s minimální cenovkou 185 tisíc liber (5,2 milionu Kč) za W12. Alternativou bude osmiválec, ale očekává se větší zájem o plnohodnotný pohon schopný dráždit i pár let staré supersporty.


Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě - 1 - Bentley Flying Spur 2019 poprve na ceste 01Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě - 2 - Bentley Flying Spur 2019 poprve v provozu 01Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě - 3 - Bentley Flying Spur 2019 poprve na ceste 02Nový nejrychlejší sedan světa poprvé nafocen na ulici, impozantní je i na místě - 4 - Bentley Flying Spur 2019 poprve na ceste 03
Bentley Flying Spur modelového roku 2019 poprvé na ulici a vypadá velmi impozantně

Zdroj: Auto Gespot

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše