Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot

Opel se definitivně odřízl od techniky koncernu GM a přepřáhl na platformu CMP od Peugeotu. Nová Corsa je používá též a francouzské kořeny příliš neskrývá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot

22.5.2019 | Petr Prokopec

Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Opel se definitivně odřízl od techniky koncernu GM a přepřáhl na platformu CMP od Peugeotu. Nová Corsa je používá též a francouzské kořeny příliš neskrývá.

V roce 2006 představil Opel tehdy čtvrtou generaci modelu Corsa, jež byla usazena na platformu SCCS vyvinutou ve spolupráci General Motors a Opelu. Tato architektura ale možná i překvapivě nebyla po osmi letech s příchodem nástupce nahrazena, místo toho v nepříliš modifikované formě pokračovala dále. Zákazníkům to ale rozhodně nevadilo, jak ostatně dokazuje pohled na evropské prodeje, které dosud neklesly pod 215 tisíc aut ročně. Letos pak Corsa překonává i loňský zájem, což je na technicky vzato třináctiletý vůz docela působivé.

Němci přesto usoudili, že je čas na příchod nové generace. Její vývoj opět neměli na starosti sami, tentokráte však již nebyli do party přizváni Američané či Italové. Místo toho novinka vychází ze spolupráce s nyní již mateřským Peugeotem a stejně jako nová generace modelu 208 nebo DS3 Crossback tak byla postavena na modulární platformě CMP. Do té zasahoval i Dongfeng, architektura tak má i čínské kořeny. To ale ve výsledku rozhodně nemusí být na škodu, neboť jde o trh, z nějž se Opel kvůli GM stáhl, ale kam by se rád vrátil.

Vraťme se ale zpátky do Evropy k nové Corse, jejíž snímky unikly na internet. Souběžně s nimi sice bohužel nedorazila tisková zpráva, nicméně zmínky o sdílení architektury i samotné fotografie nám již umožní, abychom si o novince poskládali ucelený obrázek. Jak je patrné, i německý vůz bude k mání také v plně elektrické verzi, čemuž byla ostatně platforma uzpůsobena. Stejně jako Francouz přitom nejspíše dostane baterie o kapacitě 50 kWh umožňující dojezd 340 km.

Benzinové verze budou pro změnu bez výjimky spoléhat na 1,2litrový přeplňovaný tříválec, který bude zpočátku nabízet jen 75 a 100 koní. Posléze by mělo dorazit ještě provedení naladěné na 130 koní, posun do ještě vyšších sfér je však sporný. Dá se sice předpokládat, že Francouzi nakonec vyrukují s ostřejší variantou Peugeotu 208, ovšem zda ta poté dorazí i v německém kabátu, není jisté. S 1,5litrovým turbodieselem Blue HDi počítat lze, na přední kola přitom bude posílat rovných 100 koní.

S hnacím ústrojím jsme tedy hotovi, přesunout se tak můžeme ke vzhledu, jenž nezapře francouzské kořeny, zejména pak uvnitř. Nicméně s Peugeotem si nový Opel Corsa rozhodně nespletete, místo toho vám možná stylizace předních světel a křivolaké plochy předního nárazníku budou evokovat britské sporťáky od Astonu Martin či McLarenu. O náhodu nejspíše nepůjde, koneckonců velkou část registrací má na svědomí britský trh, kde se Corsa prodává s logem Vauxhallu.

Nezajímavě tedy novinka opravdu nevypadá, svá je pak na bocích i na zádi, byť usazení světel a loga poměrně vysoko dělá vůz užší, než ve skutečnosti je. A daný dojem neredukuje ani výrazná odtrhová hrana. Příchod dvoubarevného laku lze ovšem kvitovat, ačkoliv je jasné, že kvůli jeho nanesení bude nutno sáhnout po peněženky o trochu hlouběji než u jednobarevné karoserie.

Nová Corsa narostla na 4,06 metru, oproti předchůdci měla srazit hmotnost o 40 kilogramů. Tento pokles jde na vrub nové platformy, dalších 15 kilo šetří aplikace tříválcových motorů. To je vskutku působivé, zvláště když si uvědomíme, že třídvířko je ze hry a do prodeje zamíří pouze pětidveřová karoserie.


Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 1 - Opel Corsa 2019 unik 01Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 2 - Opel Corsa 2019 unik 02Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 3 - Opel Corsa 2019 unik 03Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 4 - Opel Corsa 2019 unik 04Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 5 - Opel Corsa 2019 unik 05Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 6 - Opel Corsa 2019 unik 06Nový Opel Corsa kompletně odhalen únikem, je to další německý Peugeot - 7 - Opel Corsa 2019 unik 07
Nová generace Opelu Corsa byla odhalena únikem zvenčí i zevnitř, skrývat už vážně nemá co

Zdroj: Autoweek

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše