Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej

(doplněno) Německá inovace na sebe bere podobu výsuvného plastu s rozlišením 480x240. Zobrazit dokáže data o rychlosti či údaje navigace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej

24.7.2015 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Německá inovace na sebe bere podobu výsuvného plastu s rozlišením 480x240. Zobrazit dokáže data o rychlosti či údaje navigace.

Doplněno 27.7. České zastoupení automobilky Volkswagen oznámilo tuzemskou cenu průhledového displeje, kterým mohou být vybaveny modely Passat, Passat Variant i Passat GTE. Ta činí 13 400 Kč, přičemž objednávat ji můžete od září. Zmiňovaná hybridní verze GTE pak skutečně bude k dispozici od začátku roku 2016.


Když Volkswagen v loňském roce uváděl na evropské trhy nový Passat, zmiňoval řadu inovativních systémů. Tedy až na jeden. Okolo head-up-displeje (napadá někoho vhodné české označení?) bylo doposud velké ticho po pěšině. Důvod byl prostý, danou technologii začíná německá automobilka nabízet teprve nyní. A jelikož k dispozici konečně máme první fotku, informace i cenu, můžeme si tuto novinku jaksepatří odprezentovat.

Tak tedy, pod pojmem head-up-displej si v tomto můžeme představit transparentní kousek plastu o rozměrech 10 x 15 centimetrů, který se vysouvá z palubní desky po stisku separátního tlačítka umístěného vedle kruhového ovladače světel. Řidič by jej měl vnímat tak, jako by se nacházel zhruba dva metry před vozidlem, čímž má být zaručena jeho stoprocentní pozornost aktuální dopravní situaci.

Samotný displej má rozlišení 480 na 240 pixelů, přičemž zobrazit dokáže data o rychlosti a dopravním značení či veškeré asistenční služby včetně povelů navigace. Cena pro německý trh byla stanovena na 560 Eur (cca 15 200 Kč), což není na poměry „německých příplatků” zrovna vysoká suma, na českém trhu navíc bude tato novinka ještě levnější. Nic konkrétního však tuzemské zastoupení prozatím nezmínilo.

Stejně tak momentálně v českém ceníku nenajdete ani nedávný příspěvek Volkswagenu do portfolia modelu Passat, a sice verzi GTE. V jejím případě navíc brzkou změnu ani nečekáme, koneckonců, takový Golf GTE má německou cenu již déle než rok, zatímco ta tuzemská stále nebyla zveřejněna. Podle aktuálních informací se má „velké GTE” objevit v nabídce českého zastoupení až v roce 2016...


Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej - 1 - VW Passat Head-Up Displej 01
Passat je prvním modelem Volkswagenu, který se pyšní Head-Up Displejem

Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej - 2 - VW Passat Head-Up Displej 02Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej - 3 - VW Passat Head-Up Displej 03Nový Passat je prvním autem VW, které dostalo head-up-displej - 4 - VW Passat Head-Up Displej 04
Česká cena nového asistenčního systému prozatím nebyla zveřejněna

Petr Prokopec

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše