Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní

Novinka Opelu pokoří stovku za 8,5 sekundy. Také se pyšní agresivnějším postojem, sníženým podvozkem nebo výrazným střešním křídlem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní

8.4.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka Opelu pokoří stovku za 8,5 sekundy. Také se pyšní agresivnějším postojem, sníženým podvozkem nebo výrazným střešním křídlem.

Standardní provedení Opelu Adam svého času u zákazníků více než bodovalo. Jenže kdeže tyto sněhy jsou. Německé automobilka se tak opětovně snaží rozšířit zástupy lidí před showroomy, pročež čas od času můžeme přivítat další novou variantu. Nejprve dorazil terénní polokabriolet Adam Rocks, k němu se pak loni v září přidalo ostré provedení Adam S. Nyní to zjevně tyto dva modely daly dohromady, přivítat tak můžeme zcela nový Opel Adam Rocks S.

Zvenčí nedošlo oproti dříve odhalenému sourozenci k až tak výraznějšímu posunu, poněkud dynamičtější postoj je dán pouze snížením podvozku o 15 milimetrů a rozšířením rozchodu kol na 1 472 mm vpředu a 1 464 mm vzadu. Kromě toho tu máme specifické 18palcové lité ráfky nebo výrazný střešní spoiler. Lehce přepracován byl poté i zadní nárazník, ze kterého trčí koncovka výfuku.

Více novinek najdeme pod kapotou, kde trůní 1,4litrový přeplňovaný benzinový čtyřválec Ecotec, který dává k dobru 150 koní a 220 Nm. Sprint na stovku zvládne Adam Rocks S za 8,5 sekundy, pružné zrychlení z 80 na 120 km/h na pátý převodový stupeň pak zabere 7,9 s. Mimo to můžeme poreferovat o nejvyšší rychlosti 210 kilometrů v hodině či průměrné spotřebě 5,9 l/100 km.

Kromě silnějšího motoru dostala novinka do vínku šestistupňový manuál se zkrácenými drahami řazení, který je jedinou volbou. Fantazii ovšem můžete popustit uzdu při výběru barev karoserie a střechy (shrne se za pouhých pět sekund po stisku tlačítka), kdy v prvním ohledu je v nabídce 11 odstínů a ve druhém 5. Pouze této verzi je přitom vyhrazeno provedení Red and Roll.

Červené téma je možné za příplatek zopakovat v interiéru, kde se může objevit rovněž kožené čalounění, vyhřívaná sedadla či volant. Již ve standardu lze pak očekávat přímější řízení, účinnější brzdový systém a plně vypínatelné ESP. Tím nám tisková zpráva končí, cena by zřejmě mohla být oznámena za pár dní během živého debutu na autosalonu v Amsterdamu.


Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 1 - Opel Adam Rocks S prvni sada 01Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 2 - Opel Adam Rocks S prvni sada 02Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 3 - Opel Adam Rocks S prvni sada 03Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 4 - Opel Adam Rocks S prvni sada 04Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 5 - Opel Adam Rocks S prvni sada 05Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 6 - Opel Adam Rocks S prvni sada 06Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 7 - Opel Adam Rocks S prvni sada 07Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 8 - Opel Adam Rocks S prvni sada 08Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 9 - Opel Adam Rocks S prvni sada 09Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 10 - Opel Adam Rocks S prvni sada 10Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 11 - Opel Adam Rocks S prvni sada 11Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 12 - Opel Adam Rocks S prvni sada 12Opel Adam Rocks S: „terénní polokabriolet“ dostal 150 koní - 13 - Opel Adam Rocks S prvni sada 13
Opel Adam Rocks S se nově pod kapotou pyšní výkonem 150 koní

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše