Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen

Němci jsou prý moderní a chtějí na to co nejvíce upozornit. Za pomoci nové žluté prý budou zákazníky dokonce elektrizovat, podobně jako u VW si ale můžeme říci, že nezměnili skoro nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen

30.11.2020 | Petr Prokopec

Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen

/

Foto: Opel, koláž Autoforum.cz

Němci jsou prý moderní a chtějí na to co nejvíce upozornit. Za pomoci nové žluté prý budou zákazníky dokonce elektrizovat, podobně jako u VW si ale můžeme říci, že nezměnili skoro nic.

V poslední době automobilky mění svá loga docela často, nebýt ovšem tiskových zpráv to oznamujících, skoro nikdo by si toho nevšiml. Nejinak je tomu v případě Opelu, který se rozhodl, že je třeba zdůraznit schopnost značky inovovat. Mimo to má nový emblém odkazovat na moderní éru, stejně jako na elektromobilitu. Pokud se však zadíváte níže na přiložené obrázky, mnoho změn oproti minulosti ale nejspíše nezaznamenáte. Stále tu totiž máme blesk v kruhu či žluté pozadí, tedy prvky vlastní všem předchozím iteracím znaku automobilky.

Opel tak trochu jako by si hrál na VW, který nedávno logo též změnil a přitom vlastně nezměnil. I zde se ďábel skrývá jen v detailech - logo Opelu bylo co nejvíce zjednodušeno, aby do jisté míry symbolizovalo typickou německou strohost. Ta pochopitelně již není vnímána jako negativum, nýbrž jako silná stránka. Značka tím chce zákazníkům říci, že míří přímo za cílem a nevypouští okolo sebe zbytečný šum, který má klientelu pouze mást a odvádět od toho podstatného. Tím je přitom u Opelu elektrifikace, jenž má být zosobněna novým neonovým odstínem žluté. Ten je prý „elektrizující“.

Prvním modelem, který se pyšní novým logem, se přitom již stala Mokka nové generace. Ta zároveň přišla i se zcela novou čelní maskou Vizor, přičemž obojí bude provázet také další vozy značky. Z nich nejdříve dorazí inovovaný Crossland, který máme čekat již v prvním pololetí příštího roku. U obou aut pak bude součástí obroučky loga i vyražený název značky, první pak dorazí kromě spalovací verze také s elektromotorem pod kapotou. U druhého se však s plnou elektrifikací zatím příliš nepočítá.

Lze už jen dodat, že evropské prodeje Opelu letos míří opravdu razantně dolů. Vyrovnány tak nebudou ani loňské prodeje, které byly nejnižší za posledních minimálně třicet let. Poptávka po vozech značky totiž klesala ještě před příchodem koronaviru, pandemie pak vše jen dokonala. Opel by se tak možná měl věnovat jiným problémům, než zrovna logu, ale... někde se začít musí.


Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 1 - Opel nove logo 2020 prvni foto 01Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 2 - Opel nove logo 2020 prvni foto 02
Opel se dnes oficiálně pochlubil novým logem. Foto: Opel

Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 3 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 14Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 4 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 15Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 5 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 16Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 6 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 17Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 7 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 18Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 8 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 19Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 9 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 20Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 10 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 21Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 11 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 22Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 12 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 23Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 13 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 24Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 14 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 25Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 15 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 26Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 16 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 27Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 17 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 28Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 18 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 29Opel odhalil své nové logo, tak trochu si jím hraje na Volkswagen - 19 - Opel Mokka 2020 prvni oficialni sada 30
Od všech předchozích se ale liší jen v naprostých nuancích. Foto: Opel

Zdroj: Opel

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše