Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně

Automobilky v oficiálních materiálech pochopitelně ukazují špičkové verze svých modelů, ty běžné už pozornosti unikají. Díky konfigurátorům nemusí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně

8.4.2017 | Petr Miler | 15 příspěvků

Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobilky v oficiálních materiálech pochopitelně ukazují špičkové verze svých modelů, ty běžné už pozornosti unikají. Díky konfigurátorům nemusí.

Teprve včera jsme vám představili první české ceny nového Seatu Ibiza a už se k této španělské novince musíme vrátit znovu. Zatím jsme vám ji totiž ukazovali jen ve špičkových verzích FR a Excellence, v nichž je zkraje prezentovala sama automobilka, se zahájením prodejů ale spustila také konfigurátor, ve kterém se dá snadno dobrat i vzhledu zbývajících provedení. A jak se dá očekávat, část svého lesku s nimi Ibiza ztrácí.

Abychom si udělali představu o tom, co můžete za své peníze dostat, podíváme se na úplný opak toho, co jsme dosud mohli vidět - základní základ. Vozy, které vidíte níže, jsou opravdu Ibizy bez jediného příplatku a v množném čísle mluvíme proto, že vám ukážeme hned dvě.

První vyobrazený vůz je základ pro německý trh, který je čehokoli mimořádného zbaven ještě více, než ten český. Auto u našich západních sousedů dostanete na 14palcových plechových kolech, která vypadají skutečně lacině a skoro se divíme, že je k autu Seat nabízí. Čemu se naopak nedivíme, je to, že české zastoupení dává v základu větší patnáctky, s nimiž auto vypadá přece jen důstojněji - v Německu je dostanete za příplatek 150 Eur, tedy asi 4 000 Kč, a to přesto, že vůz tam stojí od 14 240 Eur, tedy skoro od 379 000 Kč. U nás dostanete základ za 296 900 Kč, takže nákup v Německu vám v případě, že nedisponujete nějakými výjimečnými vyjednávacími schopnostmi (Kalašnikov? Ale ten bude fungovat i u nás...), nedoporučíme.

Malá kola ale nejsou to jediné, s nimiž Ibiza poněkud ztrácí výraz - modrá je sice dobrá, ale ta základní alespoň na těchto záběrech skrývá většinu výraznějších linií (všechny ostatní barvy včetně bílé jsou za příplatek) a halogenová světla místo dosud prezentovaných LEDkových také velkou parádu nenadělají. Pozitivem budiž, že interiér naopak v základu vyhlíží solidně, byť si nejsme zcela jisti, jestli tady konfigurátor ukazuje holou pravdu. Třeba dálkové ovládání infotainmentu na volantu bychom v základu úplně nečekali, ale i bez něj se zdá, že tohle bude slušné místo k životu.

Pochopitelně, od úplného základu vede cesta jen výš a doporučujeme se po ní vydat. Různé příplatky sice dokážou cenu vyšroubovat do nebeských výšin, ale nemusíte si nutně hned pořizovat nejlepší palubní systém s navigací. Ona už kola, lepší lak a pár dalších drobností udělají hodně, přitom za ně u Seatu necháte jen pár desítek tisíc. Kdybyste si chtěli s novou Ibizou sami pohrát, český konfigurátor je zde.


Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 1 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 01Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 2 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 02Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 3 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 03Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 4 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 04
Základní Ibiza pro německý trh vypadá opravdu bídně

Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 5 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 05Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 6 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 06Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 7 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 07Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 8 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 08Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 9 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 09Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 10 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 10Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 11 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 10aPodívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 12 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 11Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 13 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 12Podívejte se na nový Seat Ibiza v úplném základu. Vypadá... základně - 14 - Seat Ibiza 2017 novy konfigurator 12a
Český základ je alespoň o něco lepší, navíc levnější

Petr Miler

Diskuze 15 příspěvků