Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní

Známe vzhled, rozměry, přibližnou hmotnost i výkony kompaktního SUV. Vzadu nabídne méně místa než Audi Q5, silou přeplňovaného šestiválce jej překonává.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní

1.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Známe vzhled, rozměry, přibližnou hmotnost i výkony kompaktního SUV. Vzadu nabídne méně místa než Audi Q5, silou přeplňovaného šestiválce jej překonává.

Když jsme se včera s Porsche Macan loučili, počítali jsme, že s kompaktním SUV budeme mít „rande“ až blíže oficiálnímu odhalení na autosalonu v Los Angeles. Jenže člověk míní a naši zahraniční kolegové mění. Na internet totiž aktuálně prosákly oskenované stránky příštího vydání německého Auto Motor und Sportu, na kterých se vůz ze Zuffenhausenu poměřuje s dárcovským Audi Q5. Sice tedy není na 100 procent jisté, že se jedná o snímky produkčního exempláře, vše tomu ale nasvědčuje.

Z daných záběrů lze vyčíst opravdu hodně. Jasné jsou veškeré rozměry (délka 4 699 mm, šířka 1 923 mm, výška 1 624 mm), které naznačují, že s modelem z Ingolstadtu je shodný pouze rozvor 2 807 mm. Jinak je Macan delší, širší a nižší. Posledně zmiňovaný údaj je přitom nejdůležitější, neboť dokazuje, že na zadních sedadlech Audi máte nad hlavou pár centimetrů, zatímco v Porsche brousíte účes.

To ovšem není překvapením, neboť Porsche již od počátku prohlašuje, že Macan bude o poznání sportovnější než Q5, a to nejen po stránce vizuální, ale také v rámci jízdních vlastností. Upraven tak byl podvozek, zatímco v motorovém prostoru nyní můžete počítat s maximální silou 400 koní u modelu Turbo. Slabší verze dvakrát přeplňovaného šestiválce pak má nabídnout 340 koní.

Kromě benzinových verzí ovšem máme pod kapotou očekávat také třílitrový turbodiesel, který bude produkovat koní 258. V jeho případě tak prim bude rozhodně hrát spotřeba při lehce stisknutém pedálu než sportovní chování. Zvláště když si do dané rovnice dosadíte ještě hmotnost okolo 1,8 tuny, která má být kupodivu vyšší než u dárcovského Audi Q5.

To je prozatím vše, co o novém Porsche můžeme zmínit. Dá se ale předpokládat, že dnešní únik spustí lavinu dalších. Oficiální představení, ke kterému dojde za tři týdny, tak už bude víceméně jen třešinkou na dortu.


Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 1 - Porsche Macan unik 01Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 2 - Porsche Macan unik 02Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 3 - Porsche Macan unik 03Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 4 - Porsche Macan unik 06Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 5 - Porsche Macan unik 04Porsche Macan 2014: unikly fotky produkční verze, Turbo nabídne 400 koní - 6 - Porsche Macan unik 05
Ruku do ohně za pravost fotek nedáme, na 99,9 % by ale opravdu mohlo jít o produkční verzi Porsche Macan

Zdroj: Macan Owners Club

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.