Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky

Automobilky modernizují svá loga vcelku běžně, když už to ale udělají, obvykle jej rychle použijí na všech modelech. Lada ho ale až po více jak čtyřech dala MPV Largus - možná proto, že je to vlastně upravená Dacia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky

9.7.2019 | Petr Prokopec

Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobilky modernizují svá loga vcelku běžně, když už to ale udělají, obvykle jej rychle použijí na všech modelech. Lada ho ale až po více jak čtyřech dala MPV Largus - možná proto, že je to vlastně upravená Dacia.

Lada Largus přišla na trh v roce 2012 jako přepracovaná verze první generace Dacie Logan MCV. Zákazníci mohli volit mezi osobním a užitkovým provedením, ke kterým se posléze přidala také verze Cross. Co se techniky týče, o roztáčení předních kol se od počátku stará pouze 1,6litrový atmosférický benzinový čtyřválec, se kterým je možné spárovat jen pětistupňový manuál. Motor může produkovat 87 či 106 koní.

Změny do nabídky v tomto ohledu nepřinesl ani menší facelift, kterého se Largus právě dočkal. Tato modernizace nemění nic na skutečnosti, že Rusové plánují na příští či přespříští rok daleko výraznější překopání venkovního vzhledu. Kombík by se měl dočkat především nových čelních světlometů a odlišné masky chladiče, přičemž v obou případech bude vozu inspirací Lada Vesta. Automobilka tak zjevně začíná dodávat celému svému portfoliu podobnou tvář.

Momentálně ovšem Largus spadá spíše do staré gardy, než aby byl součástí novodobé nabídky. Pozoruhodné je, že vpředu se kombi až nyní dočkalo nového třídimenzionálního loga, které se poprvé objevilo skoro před čtyřmi a půl lety, a to právě u modelu Vesta. To je opravdu dlouhý odstup a Largus se tak stal posledním modelem, na kterém se objevuje - možná proto, že jako Dacii jej Rusové považují trochu za cizí. Společnost pak novému emblému dělá modernizovaná maska chladiče, se kterou jsou spojené dvě lamely namísto jedné. Rusové již nebudou nabízet chromové provedení, které jen zbytečně prodražovalo a komplikovalo výrobu.

Tím jsou venkovní změny prakticky u konce, mezi další novinky se již zařadilo pouze zvětšení nápisů na zádi. Uvnitř Lada modernizovala s ještě menším zápalem než v případě exteriéru, neboť krom zmíněného nového loga dorazilo pouze odlišné čalounění. Mimo to se Largus začal přibližovat k moderním vozům, pochlubit se tak může automatickým vypínáním světel korespondujícím s uzamčením vozu. Od úrovně Comfort pak nabízí lepší audio systém se čtyřmi reproduktory.

Zajímavé ale je, že veškeré novinky v žádném případě negativně neovlivnily ceny. Kupříkladu osobní Largus na zmíněné úrovni Comfort i nadále startuje na 686 900 rublech (245 760 Kč). Nicméně je třeba dodat, že dosud s ním Rusové spojovali slevu ve výši takřka 105 tisíc rublů (37 560 Kč). Zda ale ta bude vysoká i u nového provedení, zatím není jisté - prodej totiž odstartuje až na podzim po živém debutu vozu v Moskvě.


Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 1 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 01Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 2 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 02
Modernizovaná Lada Vesta se ukázala na oficiálních snímcích...

Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 3 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 03Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 4 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 04
Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 5 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 05Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 6 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 06
...i naživo před továrnou, kde bylo možné nahlédnout i do kabiny

Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 7 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 07Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 8 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 08Poslední Lada dostala nové logo, musela si na něj počkat přes čtyři roky - 9 - Lada Largus 2019 facelift prvni foto 09
Vůči dosluhujícímu provedení se toho mnoho nezměnilo

Zdroje: AvtoVAZ, RG

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.