Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti

Dětské vozítko sice zvládá jen 24kilometrové tempo, přesto stojí více než milion korun. Důvodem je zlatá karoserie a křišťály od Swarovskiho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti

23.12.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dětské vozítko sice zvládá jen 24kilometrové tempo, přesto stojí více než milion korun. Důvodem je zlatá karoserie a křišťály od Swarovskiho.

Pokud si doma vychováváte většího nadšence do aut, než jste vy sami, pak možná hodíte očkem po britské firmě Atom Model Cars. Ta se od roku 2011 věnuje výrobě modelu V8 Roadster, který byl nepochybně inspirován vozy značky Aston Martin. Dosud byly k mání pouze „obyčejné“ verze, které vycházejí na 19 500 GBP (cca 682 500 Kč). Za tuto cenu dostanete karoserii zmenšenou v poměru 2:3, pod kterou se nachází 48voltový elektromotor.

S touto pohonnou jednotkou je vůz schopný dosáhnout 24kilometrového tempa, přičemž baterie mají vydržet osmačtyřicet hodin. To není málo, doba potřebná k dobití ale zjevně malá nebude rovněž. V tomto směru ovšem výrobce podrobnější údaje neudává, jen v rámci příplatkové výbavy nabízí další sadu 12voltových baterií. To jsme ovšem stále u standardní verze, dnes se ale podíváme na tu speciální, vánoční.

Britská firma totiž aktuálně nabízí také zlaté provedení, které vychází na neskutečných 29 995 liber (1 050 000 Kč). Za tuto cenu dostanete kromě specifické karoserie ještě interiér potažený kůží nappa, LEDkové světlomety, funkční klakson či diodami podsvícenou palubku. Za příplatek pak můžete sáhnout ještě po černě lakovaných litých kol (v základu je leštěný hliník), křišťálech Swarovski a ochranné plachtě.

V Británii je pak součástí dodávky i registrační značka se zaplaceným dvanáctiměsíčním poplatkem, na českém trhu ale zřejmě bude přihlášení vozu do provozu poněkud problematičtější. Dá se ale předpokládat, že pokud si elektrické vozítko pro děti můžete dovolit, pak se dozajista domluvíte i českým úřednickým šimlem...


Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 1 - Atom Model Cars 01Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 2 - Atom Model Cars 02Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 3 - Atom Model Cars 03Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 4 - Atom Model Cars 04Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 5 - Atom Model Cars 05Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 6 - Atom Model Cars 06Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 7 - Atom Model Cars 07
Firma Atom Model Cars nabízí zlaté provedení svého elektrického vozítka pro děti za zběsilých 1 050 000 Kč

Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 8 - Atom Model Cars 08Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 9 - Atom Model Cars 09Pozlacené elektrické autíčko za 1 milion Kč je dárek pro opravdu náročné děti - 10 - Atom Model Cars 10
Dopřát si ovšem můžete i trochu levnější provedení, které dostalo "jen" pár zlatých doplňků

Zdroj: Worldcarfans

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše