Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky

Na méně náročných trzích lze i v roce 2012 prodávat jako nové auto leccos. Renault proto V Brazílii oprášil vůz, který v Evropě debutoval před 14 lety.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky

17.10.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na méně náročných trzích lze i v roce 2012 prodávat jako nové auto leccos. Renault proto V Brazílii oprášil vůz, který v Evropě debutoval před 14 lety.

Již včera jsme s ohledem na nový, prozatím bezejmenný koncept Nissanu prorokovali narůstající důležitost jihoamerického trhu. Nyní tento fakt potvrdila i pro Nissan sesterská automobilka Renault, která je v Brazílii historicky mnohem více „doma”. I ta se ale musí snažit, a tak na blížícím se autosalonu v Sao Paulu představí nové Clio. Při pohledu na karoserii je ovšem jasné, že o zcela nový vůz se nejedná. Francouzi pouze oprášili druhou generaci menšího hatchbacku, které přidali na výbavě. Vyrábět se pak novinka nazvaná Clio Mercosur bude přímo v Brazílii, pro jiné než jihoamerické trhy vcelku pochopitelně není určena.

Samotný „facelift“ (proti evropskému Cliu druhé generace) se přitom zvenčí týká pouze nové masky, nárazníků a světel, které by Clio II měly vizuálně přiblížit k evropské čtvrté generaci, jenž před pár týdny debutovala na autosalonu v Paříži. Uvnitř pak přibude kvalitnější látkové čalounění a lepší audio systém, zatímco dveřní panely doznají menšího přepracování. Tím ale veškeré modernizace vozu, který debutoval v roce 1998, končí.

Speciálně pro trhy Jižní Ameriky ovšem Renault rozšířil příplatkovou výbavu, ve které nechybí sportovní bodykit v podobě agresivnějších nárazníků a bočních prahů nebo rozsáhlá selekce „rychlých pruhů“. Ty přitom můžete nalepit od kapoty motoru až po víko zavazadelníku. K dispozici bude také kontrastně lakovaná střecha, přičemž vybírat bude možné z bílého, šedého nebo červeného odstínu.

O pohonných jednotkách se toho příliš neví, s největší pravděpodobností by však Renault Mercosur měl používat pouze benzinový čtyřválec 1,2 l naladěný na výkon 76 koní. Značka by ovšem měla dodat pár zelených technologií, které sníží spotřebu. Zrychlení 0-100 km/h za 13,0 s a nejvyšší rychlost 170 km/h ale zřejmě zůstanou zachovány.


Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky - 1 - Renault Mercosur 01Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky - 2 - Renault Mercosur 02Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky - 3 - Renault Mercosur 03Renault Clio Mercosur: nové Clio pro Brazílii je o dvě generace zpátky - 4 - Renault Mercosur 04
Nový Renault Mercosur se od druhé generace evropské verze liší jen v detailech. Dostane však větší doplňkovou výbavu, která zahrnuje i „rychlé pruhy“

Zdroje: Renault do Brasil, Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.